ARAZKHABAR.IR

 مصدومیت ۴ نفر در سیل خوی و چالدران


 مصدومیت ۴ نفر در سیل خوی و چالدران آراز خبر-  سرپرست جمعیت هلال‌احمر آذربایجان غربی گفت: بر اثر بارش‌های سیل‌آسای عصر روز گذشته ۴ نفر در شهرستان‌های خوی و چالدران دچار مصدومیت شدند.

آراز خبر-  سرپرست جمعیت هلال‌احمر آذربایجان غربی گفت: بر اثر بارش‌های سیل‌آسای عصر روز گذشته ۴ نفر در شهرستان‌های خوی و چالدران دچار مصدومیت شدند.

حمید محبوبی در خصوص جزئیات این حادثه اظهار کرد: بر اثر بارش باران سیل‌آسای شمال استان آذربایجان غربی در شهرستان‌های چالدران و خوی، عصر روز شنبه با اعلام آب‌گرفتگی منازل و برخی معابر و بخش‌ها بلافاصله گروه‌های مجهز عملیاتی امدادی برای امدادرسانی به مناطق حادثه‌دیده اعزام شدند.

وی ادامه داد: در پی وقوع سیل و آب‌گرفتگی در شهرستان چالدران، ۳ گروه مجهز عملیاتی از این شهرستان در دو روستای ارکوین و قره جه وران اقدام به تخلیه آب ۳ منزل مسکونی در این دو روستا کردند.

محبوبی اضافه کرد: همچنین در روستاهای ارکوین و قره جه وران شهرستان چالدران ۹ منزل مسکونی مورد ارزیابی قرار گرفت که در این تعداد به چهار خانواده آسیب‌دیده به استعداد ۲۷ نفر اقلام زیستی و غذایی تحویل شد.

سرپرست جمعیت هلال‌احمر آذربایجان غربی اضافه کرد: همچنین گروه مجهز عملیاتی شهرستان خوی باتوجه‌به سیل و آب‌گرفتگی در روستای آغباش این شهرستان به محل حادثه اعزام و اقدام به نجات جان ۴ سرنشین خودروی پیکان‌وانت واژگون شده بر اثر سیل کردند و مصدومین به مراکز درمانی منتقل شدند، خوشبختانه در سیل این شهرستان تا به این لحظه گزارشی از آسیب به منازل مسکونی دریافت نشده است.

جاده خوی - رازی بازگشایی شد

همچنین بر اساس اعلام دبیر ستاد مدیریت بحران شهرستان خوی جاده خوی - رازی که بر اثر جریان سیل و طغیان رودخانه قطور مسدود شده بود، با تلاش راهداران ترمیم و بازگشایی شد.

اسماعیل سالم خویی با بیان اینکه در حال حاضر تردد به روستاهای بخش قطور و مرز رازی از این محور در جریان است، اضافه کرد: همچنین بر اثر جریان سیل ۲۰۰ رأس دام سبک در بخش صفائیه شهرستان خوی تلف شد و یک هزار و ۵۰۰ کندوی زنبورعسل نیز از بین رفت.

در این راستا ۱۵ راهدار و همچنین پنج دستگاه ماشین‌آلات سنگین و سبک نزدیک به ۲۰۰ دستگاه خودرو که در سیل گرفتار شده بودند، را رهاسازی کردند.

عملیات لایروبی مسیر پس از وقوع سیل در این محور توسط راهداران همچنان ادامه دارد.

شب گذشته بر اثر بارش باران شدید و طغیان رودخانه در بخش صفائیه شهرستان خوی، مسیر خوی - رازی مسدود شده بود.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/05/01 10:43 ق.ظ | دفعات بازدید: 3072 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot