ARAZKHABAR.IR

مطبوعات موضوعات را بدون صحت سنجی مطرح نکنند


مطبوعات موضوعات را بدون صحت سنجی مطرح نکنند آراز خبر-رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی گفت: اصحاب رسانه و مطبوعات توجه داشته باشند که مطالب بی مبنا و موضوعات را بدون صحت سنجی مطرح نکنند.

ناصر عتباتی  روز یکشنبه در جلسه تودیع و معارفه اعضای سابق و جدید هیئت منصفه مطبوعات استان که در سالن جلسات دادگستری برگزار شد، افزود: هرکدام از اعضای هیئت منصفه باید سند آگاهی بخشی به اصحاب رسانه و مطبوعات باشند تا شاهد کاهش جرم مطبوعاتی در استان باشیم هرچند تعداد پرونده های قضایی در حوزه جرایم مطبوعاتی استان خیلی کم است.
وی بااشاره به اینکه اصحاب رسانه و اهل قلم یک قشر فرهیخته و آگاه هستند، تصریح کرد: تصور ناهنجاری و بزهکاری از اهل مطبوعات و رسانه قابل تصور نیست.
عتباتی با اشاره به اینکه نقد سازنده مورد پذیرش و استقبال است، یاد آور شد: در کنار نقد سازنده، مدیران، نمایندگان و مسئولان نیز باید سعه صدر داشته باشند.
وی اظهار کرد: نقدها باید براساس اصول اخلاقی باشد و فضای سالم جامعه را حفظ کنند و نظم عمومی را مختل نکنند.
رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی با اشاره به اینکه اصحاب رسانه و مطبوعات توجه داشته باشند که مطالب بی مبنا و موضوعات را بدون صحت سنجی مطرح نکنند، خاطر نشان کرد: دادگستری در کنار خبرنگاران برای روشنگری است و در حوزه تبیین و روشنگری نیز دادگستری استان فعالیت خود را مضاعف کرده است.
عتباتی یاد آور شد: جامعه بشدت نیازمند گسترش فرهنگ گذشت و بخشش است لذا باید گذشت و ایثار در جامعه فرهنگ سازی شود و رسانه ها در این حوزه نقش مهمتری دارند.
وی افزود: خط قرمز مردم و دستگاه قضایی، حفظ آرامش روانی جامعه و خودداری از نشر خبرهای بی مبنا است.
 در ادامه از هیئت منصفه مطبوعات سابق استان تجلیل و حکم هیئت منصفه مطبوعات جدید قرائت شد.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/08/28 03:36 ب.ظ | دفعات بازدید: 3161 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot