ARAZKHABAR.IR

ندای یا ابوالفضل در تاسوعای حسینی در ارومیه طنین انداز شد


ندای یا ابوالفضل در تاسوعای حسینی در ارومیه طنین انداز شد آراز خبر- مردم ارومیه همزمان با سایر شهرهای آذربایجان غربی با نوای"یا ابوالفضل" و "یا حسین" در تاسوعای حسینی، ارادت خود را به سقای تشنه لب کربلا و سرور و سالار شهیدان نشان دادند.

آراز خبر- مردم ارومیه همزمان با سایر شهرهای آذربایجان غربی با نوای"یا ابوالفضل" و "یا حسین" در تاسوعای حسینی، ارادت خود را به سقای تشنه لب کربلا و سرور و سالار شهیدان نشان دادند.

پنجشنبه پنجم مرداد ۱۴٠۲،همزمان با ۹ محرم سالروز تاسوعای حسینی، پیر و جوان، زن و مرد با حضور در خیابان‌ها، مساجد و حسینیه ها ضمن تشکیل دستجات سینه زنی و عزاداری در سوگ شهدای کربلا به خصوص حضرت ابوالفضل العباس عزاداری می‌کنند.

خیابان امام (ره) ارومیه که محل تجمع دسته‌های عزاداری است از نخستین ساعات روز شاهد حرکت هیأت و دسته های عزاداری است و قشرهای مختلف مردم عزادار و سیاه پوش ارومیه، با راه اندازی دسته جات سینه زنی و زنجیر زنی در رثای یل ام البنین به سوگواری می‌کنند.

گروه‌های کثیری از مردم نیز به نیت برآورده شدن حاجاتشان در میان دسته‌ها و مردم عزادار، مواد غذایی، چای، شربت و شیر توزیع می‌کنند.

 بر اساس رسم دیرین، دسته‌های عزاداری، بعد از ظهر تاسوعا در امامزاده‌ها و اماکن متبرک و آرامگاه‌های شهرها و روستا مستقر شده و به یاد، سادات و فرزندان و نوادگان ائمه اطهار (ع) و درگذشتگان خود عزاداری و سوگواری می‌کنند.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/05/05 09:42 ق.ظ | دفعات بازدید: 2587 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot