ARAZKHABAR.IR

نشست استانداران هم مرز ایران و اقلیم کردستان در ارومیه برگزار می شود


 نشست استانداران هم مرز ایران و اقلیم کردستان در ارومیه برگزار می شود آراز خبر- استاندار آذربایجان غربی از برگزاری نشست استانداران هم مرز جمهوری اسلامی ایران و اقلیم کردستان عراق خبر داد و گفت: این نشست به میزبانی آذربایجان‌غربی در ارومیه برگزار می‌شود.

آراز خبر- استاندار آذربایجان غربی از برگزاری نشست استانداران هم مرز جمهوری اسلامی ایران و اقلیم کردستان عراق خبر داد و گفت: این نشست به میزبانی آذربایجان‌غربی در ارومیه برگزار می‌شود.

محمدصادق معتمدیان ظهر چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه در این نشست راهبردهای ارتقا سطح همکاری‌ها بررسی می‌شود افزود: در نشست‌های دو جانبه نیز ظرفیت‌های مشترک همکاری در حوزه‌های مختلف بویژه در حوزه اقتصادی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

استاندار آذربایجان غربی بازدید شرکت کنندگان در نشست از ظرفیت‌های بزرگ اقتصادی استان را از دیگر برنامه‌های این نشست دو روزه برشمرد و گفت: دولت سیزدهم نگاه جدی به ارتقا سطح تعاملات با همسایگان دارد.

معتمدیان، آذربایجان غربی را پیشران دیپلماسی منطقه‌ای دانست و گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته از ظرفیت مرز برای شکوفایی اقتصادی بیش از پیش استفاده می‌شود.

آذربایجان غربی نزدیک هزار کیلومتر با کشورهای عراق، ترکیه و جمهوری آذربایجان مرز مشترک دارد.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/03/10 04:00 ب.ظ | دفعات بازدید: 3334 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot