ARAZKHABAR.IR

نظارت بر فعالیت بنگاه‌ها با هدف ساماندهی قیمت مسکن آغاز شد


نظارت بر فعالیت بنگاه‌ها با هدف ساماندهی قیمت مسکن آغاز شد آراز خبر-  مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی با اشاره به فعالیت ۶ هزار بنگاه مشاور املاک در سطح استان گفت: طرح نظارت بر فعالیت این واحدها با هدف ساماندهی قیمت مسکن و اجاره بهادر استان آغاز شده و در حال اجرا است.

آراز خبر-  مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی با اشاره به فعالیت ۶ هزار بنگاه مشاور املاک در سطح استان گفت: طرح نظارت بر فعالیت این واحدها با هدف ساماندهی قیمت مسکن و اجاره بهادر استان آغاز شده و در حال اجرا است.

سید محسن حمزه لو روز شنبه در جلسه ساماندهی املاک مسکن که به ریاست دادستان مرکز استان برگزار شد، افزود: عزم مسوولان ساماندهی حوزه مسکن بوده و در سطح استان بازرسان مسکن و نمایندگان دستگاه‌های مربوطه اقدام به نظارت بر عملکرد بنگاه‌های مشاور املاک می‌کنند.

وی با اشاره به اهمیت نظارت بر بازار مسکن ادامه داد: هر ۱۵ روز یک بار گزارش جمع بندی نظارت‌های حوزه مسکن در جلسه شورای مسکن استان به ریاست استاندار آذربایجان غربی اعلام و به تبع آن نیز هر ماه یک بار این گزارشات جمع بندی شده، در جلسه شورای عالی مسکن کشور به ریاست رییس جمهور بررسی می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی اظهار کرد: روند نظارت و بازرسی‌های حوزه مسکن به صورت کاملا برنامه ریزی شده انجام می‌گیرد چرا که یکی از سیاست‌های جدی دولت ساماندهی حوزه مسکن است.

حمزه لو گفت: اجرای طرح نهضت ملی مسکن برای ساماندهی بازار مسکن در کل کشور بوده و در این راستا ٢٠٣ هزار واحد مسکونی در سطح استان ساخته می شود و در بخش تامین زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن نیز این استان ۲.۵ برابر ظرفیت اسمی زمین تامین کرده است.

وی با تاکید بر اینکه ارتقای کیفیت زندگی در اولویت توسعه شهری است، یادآور شد: طرح جامع شهر ارومیه مشکل چندین ساله تعاونی‌های مسکن ارومیه با ۱۰۰ هزار نفر جمعیت را مرتفع کرد و در همین راستا یک هزار و ۲۵۰ هکتار زمین به محدوده شهری الحاق شده است.

وی تاکید کرد: در سال‌های گذشته برخی از تعاونی های مسکن به عناوین گوناگون اقدام به خرید، تفکیک و واگذاری های زمین‌های مسکونی کرده که این امر مشکلات عدیده‌ای برای مردم ایجاد کرده‌ که اقدامات لازم و قانونی برای رفع مشکل انجام و برخورد با متخلفان با جدیت و تا حصول نتیجه انجام می‌گیرد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت: یک سوم پرونده‌های ورودی به محاکم قضایی مربوط به حوزه املاک است و وضعیت نابسامان بازار املاک و مسکن، افزایش بی رویه قیمت‌ها، عدم اطلاع مردم، سودجویی فرصت طلبان و افزایش کلاهبرداری ها باعث افزایش مشکلات زیادی در این بخش شده است.

حسین مجیدی با هشدار جدی به اینکه وضعیت بازار خرید و فروش املاک و مسکن نابسامان است، افزود: تمامی قراردادها و مبایعه نامه ها باید در سامانه‌های ویژه مسکن ثبت شود و بر اساس قانون در هر مشاور املاکی رفتار مجرمانه‌ای اتفاق بیفتد بطور حتم با آن برخورد شده و بنگاهی املاک غیرمجاز و بدون پروانه پلمب خواهد شد.

جلال تقی دخت معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی، نیز در این جلسه گفت: ۵ تیم متشکل از ۴۰ ناظر، بازرسی‌های مشترک از سه هزار بنگاه معاملات املاک در سطح شهرستان ارومیه را انجام می‌دهند و باید طی ۲ هفته تمام سه هزار مشاور املاک سطح شهرستان ارومیه تحت نظارت و بازرسی قرار گیرند.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/04/24 01:33 ب.ظ | دفعات بازدید: 3037 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot