ARAZKHABAR.IR

هزینه‌های تبلیغاتی کاندیداها توسط مسئولان بررسی شود


هزینه‌های تبلیغاتی کاندیداها توسط مسئولان بررسی شود امام جمعه ارومیه و نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: هزینه‌های تبلیغاتی کاندیداها توسط مسئولان بررسی شود و اموال و دارایی‌های افراد استخراج شود تا وابستگی به مراکز قدرت و ثروت مشخص شود.

به گزارش آرازخبر، حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی در خطبه‌های نماز جمعه ارومیه با بیان اینکه باید راه نفوذ و سوءاستفاده را بست و در این راه مسئولان پیش‌قدم باشند، اظهارداشت: مسئولان و مدیران باید با جدیت در میدان باشند و در کنار مردم از نظام و اصل ولایت فقیه حمایت کنند.

وی یادآور شد: در موضوع انتخابات، حضور پرشور و با جدیت مدنظر باشد و توجه به ارزش‌های فردی جزو الزامات انتخاب اصلح است و برخورداری از تقوای سیاسی جزو مهم‌ترین این الزامات است که باید مورد توجه باشد.

وی اضافه کرد: در انتخاب باید به این موضوع توجه کنیم که قیامت را برای دنیا فروخته یا خیر؟ اینکه کاندیدایی با دروغ و فریب به دنبال رفتن به مجلس است، این موضوع باید مدنظر باشد.

خطیب جمعه ارومیه با تاکید بر اینکه در انتخاب نماینده اینکه باید سواد از لحاظ جوانب مختلف توجه کرد، تصریح کرد: توجه به موضوعاتی مثل اینکه فرد منتخب در امورات مهمی نظیر بودجه و اقتصاد ورود جدی داشته باشد، بسیار مهم است.

حجت الاسلام قریشی خاطرنشان کرد: معیارهای ذکر شده به مفهوم حمایت از کاندیدای خاص نیست بلکه باید به اعتماد و اطمینان در این زمینه برسیم.

وی با اشاره به تقدیم لایحه بودجه ۹۹ و تصویب آن توسط کمیسیون بودجه، ابراز کرد: انتقادات رهبر انقلاب از وضعیت بودجه باید مدنظر باشد و نمایندگان باید با جدیت و مطالعه کافی وارد شوند و به دور از فضای تبلیغاتی به وظیفه خود بپردازند.

وی ادامه داد: لایحه بودجه بسیار مهم است و توزیع عادلانه در کنار سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و معیشت مردم باید مدنظر نمایندگان باشد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی متذکر شد: چرا باید سرمایه‌های استانی به مرکز سرازیر شود؟ نمایندگان باید به بحث رعایت عدالت در بودجه توجه کنند.

وی با اشاره به سالروز حماسه نهم دی، خاطرنشان کرد: در سال ۸۸ اتفاقات تلخی رخ داد که به دلیل همراهی فتنه‌گران با خارج نشینان و توهین به مقدسات اسلامی بود و در حال حاضر نیز فتنه تمام نشده و همیشه توطئه‌ها وجود دارد.

وی با بیان اینکه در ۹ دی ماه با حضور مردم تمام فتنه‌گری ها باطل شد و به همین دلیل این روز مهم باید هرساله گرامی داشته شود، ابراز کرد: در این روز عظیم و مهم، خواص همراه با مردم باید در میدان باشند چراکه گرامیداشت ۹ دی به معنای تجلیل از بصیرت مردم است.

حجت الاسلام قریشی  یازدهم دی ماه سالروز ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار را گرامی داشت و ابراز داشت: بهترین زمان برای گرامیداشت مقام پرستاران انتخاب شده است.

امام جمعه ارومیه ابراز داشت: باید علاوه بر ارج نهادن به جایگاه پزشکان، پرستاران هم مورد توجه باشند و وزارت بهداشت به این عزیزان هم توجه داشته باشد.

وی با اشاره به برخی معایب در بحث پرستاری، گفت: در موضوع پرستاری باید به بحث محرم و نامحرم توجه شود و نباید در درمانگاه‌ها و بیمارستان‌ها به این موضوع توجه شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی متذکر کرد: دروسی نظیر اخلاق پرستاری و اخلاق پزشکی چرا باید حذف شود؟ در نظام اسلامی باید این دروس برای مشاغل وجود داشته باشد.

وی با اشاره به اجرای برخی برنامه‌های مورددار در برخی شهرها، تاکید کرد: باید از کانون‌های ضد معنویت دوری کرد و مسئولان باید از اجرای برنامه‌هایی که مردم را از معنویت دور می‌کنند و به واسطه چنین برنامه‌هایی، افراد جهنمی مردم را از معنویت دور می‌کنند جلوگیری کنند.

خبر از مينا رحيميتاریخ: 1398/10/06 02:25 ب.ظ | دفعات بازدید: 566 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot