ARAZKHABAR.IR

هشتمین زنجیره طیور در آذربایجان غربی راه اندازی می‌شود


هشتمین زنجیره طیور در آذربایجان غربی راه اندازی می‌شود آراز خبر-معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی گفت: هم اکنون ۷ زنجیره طیور در استان فعال است که یک حلقه کامل را تشکیل می‌دهند و در قالب ۷ هلدینگ فعال هستند و هشتمین زنجیره طیور نیز به زودی راه اندازی می‌شود.

پرویز بستانچی ظهر سه شنبه در جلسه بررسی موضوع مرغ با اشاره به اینکه توسعه زنجیره‌ها باعث می‌شود در فرآیند تولید مشکلات کمتری وجود داشته باشد، افزود: درصدد راه اندازی زنجیره تولید گوشت مرغ در شمال استان هستیم و به زودی کلنگ زنی کارخانه در این بخش انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: ۶۷ واحد پرورش مرغ مادر در استان وجود دارد که که ۶۱ واحد با ظرفیت ۱.۹ میلیون قطعه فعال هستند.

معاون بهبود تولیدات دامی آذربایجان غربی با گریزی به مساله حمل و نقل نهاده ها و هزینه‌های بالای تولید گوشت مرغ ادامه داد: پیگیر هستیم که قیمت مرغ، استانی شده و این موضوع در مدیریت و تنطیم بازار این محصول تاثیر بسزایی خواهد داشت.

وی با اشاره به مشکل اصلی واحد های پرورش طیور در استان گفت: کمبود نقدینگی در پی گران شدن نهاده های مورد نیاز از مشکلات واحدهای طیور است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی بیان کرد: در هر دوره تولید سه ماهه ظرفیت جوجه ریزی استان تا ۵.۵ میلیون قطعه نیز وجود دارد که در صورت حمایت و تامین نهاده ها می‌شود از این مقدار بیشتر تولید کرد.

وی تاکید کرد:  بیش از ۶۰۰ هزار ریال قیمت تمام شده هر کیلوگرم مرغ است که با توجه به افزایش قیمت کارگر، ریز مغذی‌ها و واکسن های مورد نیاز هزینه های تولید افزایش یافته‌است.

این مسئول افزود: در تولید مرغ گوشتی و جوجه یکروزه برخی اوقات سال با تولید مازاد نیز مواجه هستیم که در این صورت ابتدا به استان های همجوار و در مراحل بعدی به کشور عراق صادرات انجام می‌شود.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/08/23 10:39 ق.ظ | دفعات بازدید: 2784 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot