ARAZKHABAR.IR

وحدت عمیقی بین بانوان شیعه و سنی آذربایجان‌غربی وجود دارد


وحدت عمیقی بین بانوان شیعه و سنی آذربایجان‌غربی وجود دارد آراز خبر -مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی گفت: حضور پرشور اقوام و مذاهب در راهپیمایی‌های ملی و مذهبی نشان از ریشه عمیق وحدت بین شیعه و سنی در آدربایجان‌ِغربی دارد.

آراز خبر -مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی گفت: حضور پرشور اقوام و مذاهب در راهپیمایی‌های ملی و مذهبی نشان از ریشه عمیق وحدت بین شیعه و سنی در آدربایجان‌ِغربی دارد.

 نیر الهامی بعد از ظهر پنجشنبه در نشست هم‌اندیشی بانوان فرهیخته تقریبی استان آذربایجان غربی با دبیرکل مجمع تقریب اظهار کرد: آذربایجان‌غربی رنگین‌کمان اقوام و مذاهب اسلامی بوده و وحدت عمیقی بین بانوان شیعه و سنی استان است.

وی افزود: وجود ۱۲ هزار شهید شیعه و سنی و سایر اقوام و ادیان و نیز وجود ۳۹۲ شهیده سنی‌مذهب و ۶۸۴ شهیده شیعه، نشان از وحدت و اتحاد در این خطه دارد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی گفت: حضور پرشور تمام اقوام و مذاهب استان در راهپیمایی‌های ملی و مذهبی نیز نشان از ریشه وحدت عمیق بین شیعه و سنی در آذربایجان‌غربی دارد.

الهامی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در بهمن سال گذشته از زن به عنوان هوای تنفس نام برده‌اند که این خود نقش تأثیرگذار زنان در جامعه را نشان می‌دهد و حضور اجتماعی زن را مهم عنوان کردند.

وی در ادامه تخصیص مبلغ ۴۰۰ میلیارد تومان از سوی دفتر امور بانوان و خانواده استانداری به زنان کارآفرین، اختصاص مبلغ ۱۰ میلیارد ریال برای توانمندسازی بانوان بدسرپرست و بی‌سرپرست استان، تدوین کتاب زنان نام‌آور استان از زمان قاجار تاکنون، راه‌اندازی کلینیک بانوان به صورت رایگان، راه‌اندازی کمپ ترک بانوان معتاد، ایجاد مهد کودک در زندان و بازارچه ویژه زنان و خانه امن را از جمله اقدامات انجام شده دفتر بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی در این حوزه عنوان کرد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی گفت: همچنین برای اولین بار در کشور و برای حمایت از طرح جوانی جمعیت و با حمایت رئیس کل دادگستری استان، شعب مبارزه با سقط جنین راه‌اندازی شد.

الهامی افزود: سال گذشته برای اولین بار مرز تمرچین در عرض یک ماه راه‌اندازی شد که شاهد همکاری‌های اقوام و مذاهب مختلف از جمله اهل‌سنت، مسیحیان، شیعه بوده‌ایم که با طبخ غذاهای محلی از زائران حسینی پذیرایی می‌کردند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: در جریان زلزله خوی نیز کمپ ویژه بانوان باردار و شیرده ایجاد و از آنها به صورت ویژه حمایت شد.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/05/19 07:54 ب.ظ | دفعات بازدید: 2026 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot