ARAZKHABAR.IR

٨ میلیون و 700 هزار دانش‌آموز در دوره ابتدایى ثبت‌نام کرده‌اند


٨ میلیون و 700 هزار دانش‌آموز در دوره ابتدایى ثبت‌نام کرده‌اند آموزش مهارت‌هاى نرم در دوره ابتدایى در دستور‌کار وزارت آموزش و پرورش قرار دارد

گروه خبر:به گزارش آراز خبر،سرپرست معاونت آموزش ابتدایى وزارت آموزش و پرورش، آموزش مهارت‌هاى نرم در دوره ابتدایى را از برنامه‌هاى مهم این معاونت در ‌سال تحصیلى جدید عنوان کرد.

معصومه نجفى در آیین بازگشایى مدارس در استان آذربایجان غربى، آموزش‌هاى مهارتى را محور فعالیت‌هاى دانش‌آموزان هنرستانى دانست و گفت: دانش‌آموزان هنرستانى پس از اتمام دوران مدرسه، در یک موضوع خاص مهارت لازم را دارا بوده و یک گام از دانش آموزان نظرى در بُعد مهارت جلوتر هستند.

وى اضافه کرد: آموزش مهارت‌محور مورد تأکید مقام معظم رهبرى است و همچنین از بندهاى اجرایى و مهم سند تحول بنیادین نیز به شمار مى‌رود؛ مهارت و شایستگى نیز، شاخصه مهم هنرجویان هنرستانى است.

سرپرست معاونت آموزش ابتدایى وزارت آموزش و پرورش درباره اهمیت توجه به شایستگى‌هاى دانش‌آموزان گفت: سال تحصیلى جدید با تأکید بیشتر به مهارت‌هاى نرم همراه با تقویت شایستگى‌هاى عمومى دانش‌آموزان پیگیرى مى‌شود؛ شایستگى در حوزه فناورى و شایستگى تفکر با در نظر گرفتن پایه‌ها و سنین دانش آموزان در دستور‌کار متولیان نظام تعلیم و تربیت است.

نجفى گفت: محتواى کتاب فارسى اول ابتدایى بیشتر از امر خواندن به موضوع نوشتن اشاره و تأکید داشته و محتواى خواندنى خاصى ندارد؛ بنابراین براى توجه بیشتر امر خواندن در دوره اول ابتدایى، در طى ٢٠ هفته مفید آموزشى ٤٠ کتاب داستان براى خواندن و تحلیل محتوا پیش‌بینى شده است.

سرپرست معاونت آموزش ابتدایى وزارت آموزش و پرورش درباره آخرین آمار ثبت‌نام دانش آموزان در دوره ابتدایى نیز گفت: امسال و تا روز چهاشنبه 30 شهریور ماه بیش از ٨ میلیون و 700 هزار دانش‌آموز در دوره ابتدایى ثبت‌نام کرده‌اند که این رقم در سال گذشته حدود ٨ میلیون دانش‌آموز بود.


برچسب ها:

تاریخ: 1401/07/09 10:27 ب.ظ | دفعات بازدید: 3461 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot