ARAZKHABAR.IR

پیکر کوهنوردان مفقود شده اشنویه ای پیدا شد


پیکر کوهنوردان مفقود شده اشنویه ای پیدا شد آراز خبر- فرماندار اشنویه گفت: پیکر سه کوهنورد مفقود شده در کوهستان «رندوله» این شهرستان پس از ۶ روز عملیات جستجو پیدا شد.

سیدعلی ترابی روز چهارشنبه اظهار کرد: یک تیم ۳۰ نفر تخصصی از امداد و نجات تهران، در ششمین روز عملیات، جستجوی کوهنوردان مفقود شده در کوهستان «رندوله» این شهرستان را با دستگاه های پیشرفته شروع کردند و موفق شدند پیکر بی جان این سه کوهنورد را پیدا کنند.

وی اضافه کرد: محدوده بستر ریزش بهمنی که باعث مفقود شدن این کوهنوردان شده بیش از یک هزار مترمربع است که ارتفاع برف در برخی نقاط آن در حدود ۱۰ متر بوده و همین امر کار جستجو را تا حدودی مشکل کرده بود.

فرماندار اشنویه با اشاره به اینکه کار جستجو توسط تیم های کوهنوردی و مردم محلی همچنان ادامه دارد، افزود: افزایش دما طی چند روز اخیر در این منطقه احتمال ریزش بهمن دوباره را بیشتر کرده بود و تیم های حاضر در منطقه باید با احتیاط کار جستجو را انجام می دادند.

وی از همراهی و همکاری تیم های کوهنوردی شهرستان های مختلف آذربایجان‌غربی و مردم اشنویه به ویژه اهالی روستاهای «زمی» و «آلکاوی» در طی چند روز عملیات جستجوی کوهنوردان مفقود شده در کوهستان «رندوله» این شهرستان قدردانی کرد.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/10/27 02:05 ب.ظ | دفعات بازدید: 3707 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot