ARAZKHABAR.IR

کار در معادن استان باید به افراد دارای دانش فنی و سرمایه سپرده شود


کار در معادن استان باید به افراد دارای دانش فنی و سرمایه سپرده شود رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان غربی گفت: کار در معادن استان باید به افراد دارای دانش فنی و سرمایه سپرده شود که توان و اهلیت معدنکاری را داشته باشد و بتواند از هدر رفت مواد معدنی، تخریب منابع طبیعی و بوجود آمدن مسائل نا خوشایند زیست محیطی جلوگیری کند.

به گزارش آرازخبر، غلامرضا بابایی در جلسه تخصصی با همکاران معاونت امور معادن وصنایع معدنی سازمان اظهار داشت: معادن و ذخایر معدنی در استان از جایگاه ویژه و مهمی برخوردار است و با استخراج و فرآوری این مواد بهترین جایگزین برای نفت به عنوان منبع درآمد در دسترس قرار می گیرد و می تواند استان را از اتکا به اقتصاد نفتی منفک نماید.

وی ادامه داد: خوشبختانه استان آذربایجان غربی از لحاظ وجود انواع مواد معدنی جزو رتبه های برتر کشور می باشد و نیازمند سرمایه گزاری هر چه بیشتر در حوزه فرآوری این مواد است که با به ثمر رسیدن واحد های فرآوری مواد معدنی موجود در استان ارزش افزوده زیادی قسمت استان خواهد شد.

بابایی خاطرنشان کرد: کار در معادن استان باید به افراد دارای دانش فنی و سرمایه سپرده شود که توان و اهلیت معدنکاری را داشته باشد و بتواند از هدر رفت مواد معدنی، تخریب منابع طبیعی و بوجود آمدن مسائل نا خوشایند زیست محیطی جلوگیری کند.

پریسا عابد پور، معاون امور معادن وصنایع معدنی سازمان در این جلسه ابرازداشت: هم اکنون در آذربایجان غربی 473 معدن دارای پروانه بهره برداری با حجم سرمایه گذاری بیش از 3 هزار و 557 میلیارد ریال و استخراج سالانه بیش از 16 میلیون و 757 هزار تن انواع مواد معدنی برای 5 هزار و 295 نفر به صورت مستقیم ایجاد اشتغال کرده است.

عابد پور ضمن تشریح وظایف و اقدامات معاونت معدنی سازمان اضافه کرد: تمام خدمات این معاونت بصورت الکترونیکی و از طریق سامانه کاداستر ارائه می شود و نقشه برداری و تعین حجم برداشت از معادن و تهیه نقشه 3 بعدی از معادن توسط سیستم پهپاد انجام می شود.


برچسب ها:

تاریخ: 1398/09/17 10:42 ق.ظ | دفعات بازدید: 3301 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot