ARAZKHABAR.IR

کاشت ۳۰ میلیون اصله نهال در آذربایجان غربی تمهید شده است


کاشت ۳۰ میلیون اصله نهال در آذربایجان غربی تمهید شده است آراز خبر- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی با اشاره به برنامه ریزی صورت گرفته برای کاشت یک میلیارد اصله درخت در کشور طی چهار سال گفت: از این تعداد، ۳۰ میلیون اصله نهال سهم استان است که طبق برنامه کاشته خواهد شد.

 سیدنبی قائمی روز سه شنبه در آیین آغاز طرح کاشت نهال در خوی افزود: این تعداد اصله نهال در مدت چهار سال غرس می شود که باید برای رسیدن به این هدف مهم، همه ساله بیش از هفت میلیون اصله نهال کاشته شود.

وی اضافه کرد: طرح کاشت یک میلیارد درخت در ایران از رویکردهای مهم به منظور احیای جنگل ها، تلطیف هوا، کاهش اثر گازهای گلخانه ای، تولید اکسیژن و حفاظت از منابع آب و خاک است که به همت دولت سیزدهم اجرایی می شود.

وی از تعیین سهم شهرستان های آذربایجان غربی در این طرح بر اساس ظرفیت ها خبر داد و اظهار کرد: سهم خوی در این طرح کاشت سالانه یک میلیون اصله نهال و در چهار سال، چهار میلیون اصله نهال است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی از توسعه کاشت نهال در استان برای تامین نهال مورد نیاز اجرای این طرح ملی اشاره کرد و ادامه داد: امسال چهار میلیون اصله نهال در نهالستان‌های دولتی و ۱۶ میلیون اصله نهال نیز با مشارکت بخش خصوصی تولید شده است.

قائمی گفت: آذربایجان غربی امسال در مجموع با تولید ۲۰ میلیون اصله نهال جزو استان های پیشرو در کشور است.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/10/12 04:18 ب.ظ | دفعات بازدید: 2878 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot