ARAZKHABAR.IR

کشاورزان از پرداخت هزینه ثبت وصدور اسناد تک برگی معاف هستند


کشاورزان از پرداخت هزینه ثبت وصدور اسناد تک برگی معاف هستند آراز خبر-رییس کل دادگستری آذربایجان‌غربی گفت: کشاورزان و مالکان زمین‌های زراعی از پرداخت هزینه ثبت و صدور اسناد تک‌برگی معاف هستند.

ناصر عتباتی روز چهارشنبه در جلسه قرارگاه شهید سلیمانی ثبت اسناد زراعی تک برگی ضمن تسلیت شهادت هفت تن از رزمندگان سپاه اسلام افزود: کشاورزانی که اقدام به اخذ سند تک برگی برای اراضی زراعی خود می‌کنند، از هزینه‌های اخذ سند معاف هستند.

وی اضافه کرد: لازم است این امر از طریق تمام رسانه‌ها خصوصا رسانه رسمی اطلاع رسانی شود تا کشاورزان از این موضوع مطلع شوند.

وی ادامه داد: همچنین مزایای ثبت اسناد زراعی باید به کشاورزان تبیین شود تا خود آنها داوطلبانه برای اخذ سند اقدام کنند.

رییس کل دادگستری آذربایجان‌غربی اظهار کرد: بالغ بر ۵۳۷ هزار هکتار از اراضی زراعی دارای سند کاداستر شده است اما این کافی نیست و باید تقویت و تکمیل شود.

عتباتی با تاکید بر اینکه باید خلاها و کمبودها مرتفع شود، افزود: تا پایان نیمه اول سال ۱۴۰۳ کلیه اراضی زراعی دارای سند تک برگی مالکیت شوند.

وی با بیان اینکه تا پایان خرداد باید ارزیابی‌ها انجام شود، افزود: نیازمند ارزیابی عملکردها در این زمینه هستیم تا با معین شدن وضعیت ثبت اسناد تک برگی اراضی زراعی مشکلات و خلاها شناسایی و نسبت به رفع آنها اقدام نمود تا نسبت به شناسایی آسیب‌های پیش رو اقدام، اتخاذ تصمیم و عملیات اجرایی اقدام شود.

عتباتی یکی از مهمترین راه‌های پیشگیری از جرایم و اختلافات مالکان کشاورزان و زارعان را تثبیت اسناد زراعی تک برگی دانست و گفت: با این تبدیل همه اسناد زراعی به اسناد تک برگی از هر گونه تجاوز و سواستفاده از املاک زراعی آنها جلوگیری می‌شود.

رییس کل دادگستری استان از مدیرکل بازرسی استان هم خواست با اقدامات حمایتی و صیانتی در خصوص ثبت اسناد زراعی ورود و هر گونه مانعی که باشد برای رفع آن اقدام کند.


برچسب ها:

تاریخ: 1403/01/15 12:29 ب.ظ | دفعات بازدید: 1736 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot