ARAZKHABAR.IR

کمبود مرغ در آذربایجان‌غربی تا ۱۰ روز برطرف می‌شود


کمبود مرغ در آذربایجان‌غربی تا ۱۰ روز برطرف می‌شود آراز خبر-  معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی گفت: افزود: کمبود مرغ در استان مقطعی بوده و در ۱۰ روز آینده این کمبود برطرف می‌شود.

آراز خبر-  معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی گفت: افزود: کمبود مرغ در استان مقطعی بوده و در ۱۰ روز آینده این کمبود برطرف می‌شود.

بستانچی با اشاره به اینکه نیاز مصرف روزانه مرغ گرم استان ۲۳۰تن است، ادامه داد: برای رفع کمبود در بازار امروز در سطح استان ۲۴۳تن مرغ گرم توزیع شده که ۱۵تن بیش از روزهای دیگر بوده است.

وی ادامه داد: در طی ماههای تیر، مرداد و شهریور سال جاری جوجه ریزی بیشتری در استان انجام گرفته و این امر باعث کاهش شدید قیمت مرغ زنده و گوشت گرم مصرف کننده از قیمت تمام شده بود که مرغداران متضرر شده بودند و در این راستا مقداری در اوایل مهر ماه جوجه‌ریزی را کاهش دهند.

بستانچی با تاکید به اینکه جوجه ریزی مهر ماه سال جاری به تعداد ۳میلیون و ۷۶۱هزار قطعه بوده و ۸ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافته است، خاطرنشان کرد: با این وجود، کاهش جوجه ریزی، در مصرف کل استان زیاد تاثیر گذار نبوده و قیمت مرغ هم در بازار منطقی است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان یاد آورشد: در ۶ ماهه سال جاری میزان جوجه ریزی دراستان ۲۸میلیون و۷۰۰ هزار قطعه بوده و در مقایسه با مدت مشابه در ۶ ماهه سال گذشته از رشد ۲۳درصدی  برخوردار است.

بستانچی تصریح کرد: در ۶ماهه سال جاری مقدار ۴۸ هزار تن گوشت مرغ در واحدهای مرغداری گوشتی صنعتی استان تولید شده است.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/08/22 11:28 ق.ظ | دفعات بازدید: 3069 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot