ARAZKHABAR.IR

کنفرانس وحدت اسلامی به میزبانی آذربایجان غربی برگزار می شود


کنفرانس وحدت اسلامی به میزبانی آذربایجان غربی برگزار می شود آراز خبر-  استاندار آذربایجان غربی گفت: هماهنگی لازم برای برگزاری مطلوب کنفرانس وحدت اسلامی با تعامل بین دستگاه‌ها و مجمع جهانی تقریب انجام شده و این استان آماده برگزاری این رخداد مهم است.

آراز خبر-  استاندار آذربایجان غربی گفت: هماهنگی لازم برای برگزاری مطلوب کنفرانس وحدت اسلامی با تعامل بین دستگاه‌ها و مجمع جهانی تقریب انجام شده و این استان آماده برگزاری این رخداد مهم است.

 محمدصادق معتمدیان عصر یکشنبه در نشست مشترک با معاون امور ایران مجمع جهانی تقریب و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی افزود: آذربایجان غربی به عنوان میزبان کنفرانس وحدت اسلامی در روزهای آینده پذیرای مهمانانی از کشورهای خارجی و شخصیت‌های داخلی است.

وی در ادامه به تأثیر این رویدادها در استان اشاره کرد و ادامه داد: برگزاری این رویدادها فرصت مناسبی برای معرفی جاذبه‌ها و ظرفیت‌های کم نظیر آذربایجان غربی در بخش‌های مختلف است.

استاندار آذربایجان غربی اظهار کرد: در شرایطی که دشمنان و معاندان با رسانه‌های در اختیار خود درصدد اختلاف افکنی هستند این کنفرانس بسیار ارزشمند است.

حضور نمایندگان ۶ کشور جهان در کنفرانس منطقه‌ای وحدت اسلامی در ارومیه

حسین مسچی معاون امور ایران مجمع جهانی تقریب نیز در این جلسه گفت: این کنفرانس یک واقعه بزرگ بین المللی است که با حضور نمایندگان کشورهای آذربایجان، سوریه، گرجستان، روسیه، عراق و ترکیه برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: ۲ هزار دعوت نامه برای شخصیت‌های کشوری برای حضور در این کنفرانس ارسال شده‌است و ۵۰ مهمان خارجی و ۵۰ مهمان ویژه داخلی در این کنفرانس حضور دارند.

مسچی ادامه داد: نشست‌های فرعی با حضور دبیرکل مجمع در استانداری برگزار خواهد شد و برنامه‌های جنبی نیز برای مهمانان خارجی در نظر گرفته شده‌است.

سومین اجلاس منطقه‌ای وحدت اسلامی با عنوان «همکاری‌های اسلامی برای دستیابی به ارزش‌های مشترک» با حضور علما و شخصیت‌های مذاهب اسلامی از جمهوری اسلامی ایران و کشورهای روسیه، ترکیه، سوریه، گرجستان و عراق در شهر ارومیه برگزار می‌شود.این اجلاس روز چهارشنبه ۱۸ مرداد از ساعت هشت صبح در تالار وحدت شهرستان ارومیه آغاز به کار می‌کند.

برگزاری جشنواره قرآنی دانشجویان کشور در ارومیه

وی در بخش دیگری با اشاره به اینکه این استان آماده برگزاری جشنواره قرآنی دانشجویان سراسر کشور نیز است و ظرفیت‌های لازم را دارد، گفت: سی و هفتمین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان کشور به میزبانی دانشگاه فرهنگیان آذربایجان غربی از روز دوشنبه ۱۶ مرداد با حضور بیش از ۹۰۰ مهمان در ارومیه برگزار می‌شود.

معتمدیان تاکید کرد: این استان از روز دوشنبه میزبان جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان کشور است و همزمان ۲۰ محفل قرآنی با حضور قاریان برجسته بین المللی کشور در سراسر استان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری بیست و دومین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا در ارومیه یادآور شد: ۱۸ تیم مطرح آسیا در این مسابقات حضور دارند.

استاندار آذربایجان غربی اضافه کرد: با میزبانی شایسته، شور و نشاط مردم استان به‌ویژه ارومیه را به قاره پهناور آسیا و سه میلیارد جمعیتی که پیگیر این مسابقات هستند نشان می‌دهیم.

وی با یادآوری اهمیت این میزبانی از ابعاد ورزشی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی افزود: اینکه این رویداد بزرگ والیبالی به ارومیه مهد والیبال آسیا و سرزمین عشاق والیبال جهان انتقال یافت، اتفاقی بسیار مهم و بزرگ است و می‌تواند از همه جهات برای استان و مردم ارزشمند باشد.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/05/16 08:53 ق.ظ | دفعات بازدید: 2041 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot