ARAZKHABAR.IR

گسترش تعاملات فرهنگی با اقلیم کردستان عراق دنبال می شود


گسترش تعاملات فرهنگی با اقلیم کردستان عراق دنبال می شود آراز خبر- استاندار کردستان با بیان اینکه همگرایی خوب فرهنگی بین کردستان با اقلیم عراق وجود دارد، گفت: گسترش تعاملات فرهنگی با اقلیم کردستان عراق دنبال می شود.

آراز خبر- استاندار کردستان با بیان اینکه همگرایی خوب فرهنگی بین کردستان با اقلیم عراق وجود دارد، گفت: گسترش تعاملات فرهنگی با اقلیم کردستان عراق دنبال می شود.

اسماعیل زارعی کوشا ۱۱ خرداد در نخستین نشست استانداران هم مرز جمهوری اسلامی ایران و اقلیم کردستان عراق که در ارومیه برگزار شد، با اشاره به اشتراکات فرهنگی با اقلیم کردستان عراق افزود: همگرایی خوب فرهنگی با اقلیم کردستان داریم و در کردستان آمادگی داریم با تشکیل کمیته مشترک با اقلیم عراق، برنامه های مشترک فرهنگی را توسعه دهیم. 

وی با بیان اینکه در حوزه گردشگری سلامت ظرفیتهای بسیار خوبی در استان فراهم شده است، گفت: سال گذشته نیز بخش ویژه پیوند مغز استخوان در سنندج راه اندازی شد. 

زارعی کوشا ادامه داد: با ظرفیت های ایجاد شده در بخش پزشکی کردستان، این ظرفیتها به توسعه گردشگری سلامت در استان خواهد انجامید. 

استاندار کردستان گفت: نیاز است تفاهمات قبلی با اقلیم کردستان عراق را به روز رسانی کنیم و در جهت عملیاتی شدن آنها حرکت کنیم. 

زارعی کوشا با اشاره به تردد و میزبانی زایران اربعین حسینی افزود: امسال احتمال افزایش ۱۰ برابری تردد زائرین اربعین از مرزهای کردستان را داریم که هماهنگی لازم به عمل خواهد آمد. 

استاندار کردستان با اشاره به اینکه انسجام بسیار خوبی بین بخش خصوصی و دولت برای سرمایه گذاری شکل گرفته است، افزود: سرمایه گذاری های خوبی از اقلیم در استان کردستان انجام شده و در حال انجام است که امید است این تعاملات افزایش یاید. 

وی گفت: برگزاری نمایشگاه تخصصی، اجرای طرح های مشترک کشاورزی و ایجاد شعب بانکی در اقلیم، فرصتهایی است که می تواند زمینه تعاملات کردستان و اقلیم عراق را افزایش دهد. 


برچسب ها:

تاریخ: 1402/03/11 11:14 ق.ظ | دفعات بازدید: 2920 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot