ARAZKHABAR.IR

گیت‌های ورود و خروج برای اربعین در سمت عراق افزایش می یابد


گیت‌های ورود و خروج برای اربعین در سمت عراق افزایش می یابد آراز خبر- رئیس قرارگاه اربعین فراجا گفت: امسال تعداد گیت های ورود و خروج طرف کشور عراق برای اربعین افزایش می یابد.

آراز خبر- رئیس قرارگاه اربعین فراجا گفت: امسال تعداد گیت های ورود و خروج طرف کشور عراق برای اربعین افزایش می یابد.

به گزارش آراز خبر، سردار محمد شرفی پیش از ظهر پنجشنبه در جلسه اربعین در مرز تمرچین اظهار کرد: سال گذشته ناهم ترازی بین تعداد گیت های ایران و عراق وجود داشت که به دلیل کم بودن تعداد گیت های کشور عراق خدمات دهی با سهولت صورت نمی‌گرفت و کثرت زائران منجر به نارضایتی آنان می‌شد که با پیگیری‌های صورت گرفته امسال طرف عراقی قول داده تعداد گیت ها هم افزایش یابد.

رئیس قرارگاه اربعین فراجا با بیان اینکه امنیت و ایمنی دو مأموریت مهم فراجا برای زائران اربعین حسینی (ع) است، گفت: امنیت و ایمنی زائران دو مأموریت بسیار مهم برای فراجا بوده که در این خصوص تمام تلاش بر این است که تجهیزات کنترلی، فناوری، عنصر انسانی آموزش دیده، شیفت بندی مناسب و… را در پایانه مرزی توانمند سازی کرده و خدمات دهی با سهولت انجام پذیرد.

سردار شرفی ضمن تشکر و قدردانی صمیمانه از هم سنگران و همکاران انتظامی استان آذربایجان غربی اظهار کرد: با توجه به تدابیر و پیگیری‌های مستمر به عمل آمده، امسال نسبت به سال گذشته در اغلب حوزه‌ها در مرز تمرچین از وضعیت بهتری برخوردار هستیم.

رئیس قرارگاه اربعین فراجا با تاکید بر اینکه تمامی پارکینگ‌ها می‌بایست استانداردهای لازم را داشته باشند، گفت: امسال سعی شده با افزایش تخصیص تعداد پارکینگ‌ها نسبت به این موضوع اقدام شود که به منظور پیشگیری از هر گونه سرقت، آتش سوزی و… نیز تجهیز شده‌اند.

سردار شرفی خاطر نشان کرد: بر اساس تعاملات خوبی که برقرار شده، به منظور تسهیل در تردد زائران با بهتر شدن وضعیت ترافیکی و جاده‌های منتهی به شهرستان پیرانشهر، از جهت افزایش ایمنی زائران نیز حائز اهمیت است و در خصوص تردد اتباع کشورهای ترکیه، جمهوری آذربایجان و حوزه قفقاز؛ مرز تمرچین در پیرانشهر در نظر گرفته شده است.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/05/19 10:37 ق.ظ | دفعات بازدید: 3144 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot