ARAZKHABAR.IR

یادواره شهدا زمینه‌ساز تبیین الگوهای حسنه برای جوانان است


یادواره شهدا زمینه‌ساز تبیین الگوهای حسنه برای جوانان است آراز خبر- نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه گفت: برگزاری یادواره شهدا، زمینه سازی برای تبیین الگوهای حسنه برای نوجوانان و جوانان است که باید در این خصوص همه نهادها اهتمام ویژه ای داشته باشند.

 حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی روز پنجشنبه در یادواره ۱۴۳ شهید فرهنگی آذربایجان غربی افزود: شهدا انسان‌هایی برجسته و دارای شور و شعور انقلابی بودند که راه آنان باید با جهاد تبیین برای نوجوانان و جوانان ادامه یافته و ماندگار می شود.

وی با اشاره به اینکه اقتدا به شهدا در کارها لازمه ادامه راه آنان است، اظهار کرد: گفتار و منش آنان باید سرلوحه کار آحاد جامعه به ویژه نسل جوان و نوجوانان ما باشد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با گرامیداشت یاد شهدای فرهنگی و دانش آموز اضافه کرد: طبق فرمایش امام علی (ع) معلمان باید خودسازی را در اولویت داشته باشند و شهدای فرهنگی بر این امر اهتمام داشتند.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی تاکید کرد: معلمی شغل انبیاست و معلم می‌تواند با نگاه خود جامعه و دانش آموزان را در مسیر رستگاری هدایت کند.

وی ادامه داد: هر کسی باید معلم نفس خودش باشد و این موضوع از تعلیم مطالب به دیگران ارجح تر است.

امام جمعه ارومیه گفت: شهدا بهترین های جامعه بودند که شهدای فرهنگی مقامی شامخ تر دارند و باید آنان را به عنوان الگو برای همه نسل ها قرار داده و رفتار و کردار آنان بارها برای دانش آموزان و نسل های جوان بازگو شود.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/08/25 02:13 ب.ظ | دفعات بازدید: 1490 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot