ARAZKHABAR.IR

۱۲۰ میلیارد تومان برای میراث فرهنگی آذربایجان غربی اختصاص یافت


 ۱۲۰ میلیارد تومان برای میراث فرهنگی آذربایجان غربی اختصاص یافت مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان غربی گفت: از اعتبارات سفر ریاست جمهوری ۱۲۰ میلیارد تومان برای مرمت آثار تاریخی و اجرای طرح های میراث فرهنگی هزینه می شود.

گروه خبر:به گزارش آراز خبر،مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: اواخر اردیبهشت ماه امسال در جریان سفر رییس جمهور به استان، ۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای تقویت و مرمت برخی از آثار تاریخی و طرح های در حال تکمیل حوزه میراث فرهنگی استان اختصاص یافته است.

مرتضی صفری روز افزود: مسجد جامع ارومیه، تکمیل زیرساخت‌های تخت سلیمان تکاب و قره کلیسای چالدران، تکمیل سایت بنا‌های تاریخی ستاد لشکر ارومیه، مجموعه یادمان شمس تبریزی، ساخت موزه جنگ چالدران، مرمت بازار‌های تاریخی ارومیه و خوی، بازارچه صنایع دستی در برخی شهرستان‌ها و ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در سطح استان مجموعه‌هایی هستند که اعتبار برای آن‌ها مصوب شده است.

وی با بیان اینکه این میزان اعتبار در ۹ ردیف برای این حوزه در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: فعلا چهار میلیارد تومان از این اعتبارات تخصیص یافته است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی ادامه داد: بیشترین میزان اعتبار مصوب برای مسجد جامع ارومیه و یادمان شمس تبریزی در نظر گرفته شده که برای مسجد جامع ارومیه ۱۹ میلیارد تومان و برای یادمان شمس تبریزی ۲۰ میلیارد تومان مصوب شده است.

در آذربایجان غربی نزدیک به یک هزار و ۷۰۰ اثر تاریخی ملی و دو اثر قره کلیسای چالدران و تخت سلیمان تکاب در فهرست آثار جهانی ثبت شده است.


برچسب ها:

تاریخ: 1401/09/19 08:21 ق.ظ | دفعات بازدید: 3760 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot