ARAZKHABAR.IR

۱۴۰ واحد راکد آذربایجان غربی به چرخه تولید بازگشت


۱۴۰ واحد راکد آذربایجان غربی به چرخه تولید بازگشت آراز خبر- استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه ۱۴۰ واحد راکد آذربایجان غربی به چرخه تولید بازگشته است، گفت: فعالیت‌های ستاد رفع موانع تولید در استان اثربخشی مطلوب در حوزه تولید بویژه اشتغال را به همراه داشته است.

آراز خبر- استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه ۱۴۰ واحد راکد آذربایجان غربی به چرخه تولید بازگشته است، گفت: فعالیت‌های ستاد رفع موانع تولید در استان اثربخشی مطلوب در حوزه تولید بویژه اشتغال را به همراه داشته است.

محمدصادق معتمدیان روز یکشنبه در جمع خبرنگاران میاندوآب افزود: ستاد رفع موانع استان در قالب یکشنبه‌های تولید با هدف رسیدگی به مشکلات بخش تولید و با محوریت حوزه اقتصاد در محل واحدهای تولیدی مشکل دار و همه شهرها تشکیل خواهد شد.

وی ادامه داد: در بیش از یک سال گذشته و با اجرای برنامه حمایت از تولید بیش از ۱۴۰ واحد راکد استان دوباره به چرخه کار و تولید بازگشتند و همین امر بر رونق تولید و ایجاد فرصت‌های شغلی این استان تاثیر مستقیم داشته است.

استاندار آذربایجان غربی اظهار کرد: طبق آمار این استان از لحاظ بیشترین کاهش نرخ ببکاری در سطح کشور رتبه نخست را بدست آورده و تعهد شغلی ۱۱۰ درصدی را ثبت کرده است.

معتمدیان با بیان اینکه میاندوآب دارای ظرفیت‌های مستعد در بخش تولید استان است، یادآور شد: این منطقه با توجه به مرکزیت چهار شهر اطراف پتانسیل ایجاد شهرک منطقه‌ای را دارد.

وی با اشاره به وجود آب کافی و خاک مناسب در این منطقه اضافه کرد: تلاش می‌کنیم زیرساخت‌های فرآوری محصولات کشاورزی با هدف ایجاد اشتغال و ارزش افزوده را در این شهرستان فراهم کنیم.

معتمدیان از پیگیری مصوبات سفر شهرستانی خود و مدیران کل دستگاه‌های اجرایی خبر داد و گفت: بخش قابل توجهی از برنامه‌های میان مدت و مصوبات سفر قبلی محقق شده که در توسعه شاخص‌های توسعه ای شهرستان موثر بوده است.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/03/28 02:27 ب.ظ | دفعات بازدید: 3050 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot