ARAZKHABAR.IR

۱۴ اخلال‌گر بازار مسکن آذربایجان‌غربی به دستگاه قضایی معرفی شدند


۱۴ اخلال‌گر بازار مسکن آذربایجان‌غربی به دستگاه قضایی معرفی شدند آراز خبر- عضو کارگروه تنظیم و کنترل بازار املاک و مستغلات کشور گفت: ۱۴ اخلال‌گر بازار مسکن در بازرسی از عملکرد بنگاه‌های مشاوران املاک در سطح استان شناسایی و به مقام قضایی معرفی شدند.

 قاسم طالب زاده در این زمینه در ارومیه افزود: همچنین تاکنون برای ۲ مشاور املاک به دلیل تخلفات انجام یافته با دستور دادستان مرکز استان قرار بازداشت موقت صادر شده و بررسی‌ها برای شناسایی سایر متخلفان در حال انجام است.

وی ادامه داد: در راستای بازرسی‌های انجام شده، ۲۱۷ بنگاه مشاور املاک متخلف در سطح استان شناسایی و به دلیل تخلفات عدیده پلمب شده است.

عضو کارگروه تنظیم و کنترل بازار املاک و مستغلات کشور و نماینده این کارگروه در طرح گشت‌های مشترک ساماندهی مشاوران املاک آذربایجان‌غربی اظهار کرد: بنگاه‌های مشاور املاک متخلف شناسایی شده بعد از تشکیل پرونده تخلفات در شعب ویژه تعزیرات حکومتی در سطح استان، ۵۵ میلیارد ریال جریمه شده‌اند.

طالب‌زاده اضافه کرد: در حال حاضر هفت هزار و ۱۸۰ مشاور املاک مجاز در سطح استان وجود دارد و در حال فعالیت هستند که نظارت و بازرسی ادواری از فعالیت این واحدهای صنفی در حال انجام است.

وی گفت: تاکنون چهار هزار و ۱۲۰ مورد از بنگاه‌های مشاور املاک در آذربایجان‌غربی مورد بازدید قرار گرفته‌اند.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/09/13 05:24 ب.ظ | دفعات بازدید: 3115 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot