ARAZKHABAR.IR

۱۵ تیم برای یافتن کوهنوردان گرفتار در ارتفاعات اشنویه اعزام شدند


۱۵ تیم برای یافتن کوهنوردان گرفتار در ارتفاعات اشنویه اعزام شدند آراز خبر- فرماندار اشنویه گفت: ۱۵ تیم تازه نفس برای یافتن کوهنوردان گرفتار در بهمن ارتفاعات «ره‌ندوله» این شهرستان اعزام شدند.

سید علی ترابی شامگاه جمعه  اظهار کرد: پس از اعلام ریزش بهمن و گرفتار شدن کوهنوردان گروه کوهنوردی «کاویان» نقده علاوه بر جوامع محلی چند تیم امداد و نجات هلال احمر و فوریت های پزشکی اشنویه نیز به محل اعزام شدند.

وی اضافه کرد: تاکنون ۲ نفر از اعضای این تیم‌ کوهنوردی گرفتار در بهمن توسط تیم‌های اعزامی پیدا شده اند و تلاش‌ها برای یافتن سایر افراد با اعزام ۱۵ گروه کوهنوردی جدید که از دیگر شهرها خود را به اشنویه رساندند، ادامه دارد.

فرماندار اشنویه گفت: به دلیل بارش برف و کولاک شدید در این منطقه امکان امداد رسانی هوایی وجود ندارد و تیم‌ها برای صعود به ارتفاعات «ره‌ندوله» در نزدیکی روستای «آلکاوی» مستقر شدند.

وی از شهروندان خواست با توجه به ازدحام جمعیت در این منطقه و نامساعد شدن شرایط جوی از تردد در مسیرهای منتهی به این منطقه خودداری کنند و اجازه دهند تیم های امداد و نجات کار جست و جو را ادامه دهند.

ترابی یادآور شد: پنج کوهنورد در ارتفاعات کوه «رندوله» اشنویه در بهمن گرفتار و مفقود شدند که اقدامات امدادی برای یافتن آنها در حال انجام است.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/10/22 07:26 ب.ظ | دفعات بازدید: 2715 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot