ARAZKHABAR.IR

۱۶ هزار میلیارد ریال خسارت به بخش کشاورزی آذربایجان غربی وارد شد


۱۶ هزار میلیارد ریال خسارت به بخش کشاورزی آذربایجان غربی وارد شد آراز خبر-  معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی گفت: در چهارماه گذشته سال جاری حدود ۱۶ هزار میلیارد ریال خسارت ناشی از حوادث غیر مترقبه وارد شده است.

 عبدالله فتح الله زاده عصر سه‌شنبه در جلسه ستاد بیمه محصولات کشاورزی آذربایجان غربی افزود: ۴۴ حادثه شناخته شده در جهان وجود دارد و از این تعداد ۳۴ حادثه در ایران رخ می‌دهد و از مجموع حوادث یاد شده که در ایران رخ می‌دهد، معادل ۸۰ درصد حوادث غیر مترقبه کشور را در استان شاهد هستیم.

وی اضافه کرد: در سال زراعی گذشته، بارش تگرگ، وقوع سیل، سرمازدگی، خشکسالی و زلزله از جمله عوامل طبیعی بودند که به بخش کشاروزی استان خسارت وارد کردند.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه بیمه محصولات کشاورزی، مطمئن‌ترین راه برای جبران خسارت حوادث غیر مترقبه است، افزود: صندوق بیمه کشاورزی لازم است حمایت‌های تحت پوشش خود را به صورت فراگیرتر انجام دهد.

وی اضافه کرد: همه ساله از طریق بلایای طبیعی خسارات قابل توجهی به بخش کشاورزی استان وارد می‌شود که در این راستا مشارکت بهره‌برداران بخش کشاورزی، آموزش و آگاه‌سازی کشاورزان در جهت مقابله و نیز کاهش حجم خسارات وارده به این بخش ضروری است.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهادکشاروزی آذربایجان غربی اظهار کرد: بارش تگرگ، وقوع سیل، خشکسالی و زلزله از جمله عوامل طبیعی بودند که به بخش کشاروزی استان خسارت وارد کرده‌اند.

در ادامه اعضای حاضر در جلسه راهکارها و پیشنهادات خود را برای تسهیل در روند افزایش سطح بیمه محصولات کشاورزی ارائه کردند.

آذربایجان غربی با بیش از ۸۰۰ هزار هکتار اراضی باغی و زراعی یکی از استان‌های موفق در زمینه کشاورزی با تولید سالانه ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تُن انواع محصولات کشاورزی با ارزش ۳۳ هزار میلیارد تومان است، میزان ارزش افزوده بخش کشاورزی در کل کشور ۸.۶ درصد و در آذربایجان غربی ۱۷.۸ درصد است.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/07/04 08:30 ب.ظ | دفعات بازدید: 2558 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot