ARAZKHABAR.IR

۳۰۰ نویسنده از آذربایجان‌غربی عضو صندوق اعتباری هنر هستند


۳۰۰ نویسنده از آذربایجان‌غربی عضو صندوق اعتباری هنر هستند آراز خبر-  معاون صندوق اعتباری هنر گفت: بیش از ۱۵ هزار نفر از نویسندگان عضو صندوق اعتباری هنر هستند که از این میزان ۳۰۰ نویسنده متعلق به آذربایجان غربی است.

مسلم کریمی روز چهارشنبه در جمع مدیران فرهنگی و هنری آذربایجان غربی افزود: در صندوق اعتباری هنر بیش از ۱۰۰ هزار نفر در تمام رشته‌های هنری از جمله رسانه، موسیقی، سینما، قرآن و عترت، تئاتر و سایر رشته‌ها عضو هستند.

وی اضافه کرد: اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد نیز در طرح جدیدی با بارگذاری مدارک خود در سایت و در صورت تایید مدارک توسط شورای عالی کانون‌ها می‌توانند برای عضویت در صندوق معرفی شوند.

وی با بیان اینکه صندوق اعتباری هنر با ۳۰ طرح در خدمت هنرمندان است، ادامه داد: بانی صندوق اعتباری هنر تمام هنرمندان هستند و در حوزه بانوان نیز طرح‌های حمایتی طرح جوانه ها در حوزه فرزند آوری و طرح شمیم و ازدواج به صورت متناوب در حال اجراست.

معاون صندوق اعتباری هنر اظهار کرد: ۵۶ هزار نفر از هنرمندان سراسر کشور در حال حاضر تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی این صندوق قرار دارند و از خدمات آن برخوردار شده اند.

کریمی گفت: آذربایجان غربی، مقصد پنجمین سفر تیم صندوق اعتباری هنر است که هدف اصلی این سفرها ساماندهی و به‌روز رسانی وضعیت اطلاعات هنرمندان صندوق است.

وی گفت: در سال گذشته بیش از یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات تحت عنوان وام های کارگشایی، کارآفرینی و ضروری به هنرمندان اعطا شد که ۱۰ برابر نسبت به سال های گذشته افزایش یافته است که این روند امسال نیز ادامه دارد.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/09/15 01:44 ب.ظ | دفعات بازدید: 2944 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot