ARAZKHABAR.IR

۳۶۰ پک تحصیلی به دانش آموزان نیازمند آذربایجان غربی اهدا می‌شود


۳۶۰ پک تحصیلی به دانش آموزان نیازمند آذربایجان غربی اهدا می‌شود آراز خبر- مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌غربی از اهدای ۵۷۲ پک تحصیلی در شهریور ماه سال گذشته خبر داد و گفت: طی هفته جاری نیز ۳۶۰ پک تحصیلی به دانش آموزان نیازمند استان اهدا می‌شود.

حجت الاسلام ناصر جوانبخت  افزود: امسال وقف جدیدی در استان ثبت نشده است و در حال حاضر تعداد ۶۹۱۳ مورد موقوفه و ۴۶ هزار و ۸۰۲ رقبه در سامانه جامع موقوفات استان ثبت شده است.

وی با اشاره به عملکرد اوقاف استان در اربعین سال جاری اظهار کرد: اربعین امسال در مرز تمرچین ۵۰ هزار پرس غذای گرم و ۳۵ هزار شربت و ۲۰۰ کیلوگرم خرما در میان وعده تهیه و توزیع شد که این میزان در اربعین سال گذشته ۹۴ هزار پرس غذای گرم بود.

حجت الاسلام جوانبخت اظهار کرد: در یک سال اخیر مبلغ ۷ میلیارد تومان در نیات مذهبی، ۲.۵ میلیارد تومان در نیات خیریه، ۶۵۰ میلیون تومان در نیات اجتماعی، ۱.۳ میلیارد تومان در نیات مدارس علوم دینی و ۱۴ میلیارد تومان در نیات مساجد جمعاً حدود ۲۵ میلیارد تومان در نیات فوق از جمله تعلیم قرآن، چاپ و نشر کتب مذهبی، روضه حضرت سیدالشهدا، تعزیه داری و اطعام دانش آموزان بی‌بضاعت و بی‌سرپرست، طلاب علوم دینی، بازسازی و تعمیر مساجد و کمک به بیماران نیازمند هزینه شده است.

وی تصریح کرد: در زلزله اخیر شهرستان خوی با هزینه ۱.۱ میلیارد تومان نسبت به تهیه و توزیع ۹۰ هزار پرس غذای گرم و تعدادی بخاری برقی بین زلزله زدگان اقدام شد.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/06/28 09:55 ق.ظ | دفعات بازدید: 3124 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot