ARAZKHABAR.IR

۵۰ هزار هکتار زمین برای نهضت ملی مسکن تامین شده‌است


۵۰ هزار هکتار زمین برای نهضت ملی مسکن تامین شده‌است آراز خبر- دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی گفت:۵۰ هزار هکتار زمین شهری برای این طرح ملی مسکن تامین فراهم شده است.

 روح الله اکبری روز دوشنبه در آیین اعطای زمین به ۵۷۰ خانوار در آذربایجان‌غربی اظهار کرد: ۳۴ هزار خانوار در راستای جوانی جمعیت صاحب زمین شده و اقدامات لازم در این خصوص انجام شده که از این تعداد، اعطای ۲۰ هزار قطعه مربوط به هفته وحدت بوده است.

وی با بیان اینکه ساخت چهار میلیون مسکن بر عهده وزارت راه و شهرسازی در کشور است، افزود: اعطای زمین به یک و میلیون و ۴۰۰ هزار نفر آغاز شده و همزمان حجمی دیگر از زمین‌ها در حال آماده سازی برای اعطاست.

وی با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی‌ ۲ وظیفه اصلی در جامعه بر عهده دارد، اضافه کرد: مسکن و حمل و نقل از جمله مهمترین وظایف این وزارت‌خانه است که کشور را در مسیر حرکت به سمت توسعه و جوانی جمعیت قرار می‌دهد.

دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: ساخت منزلی که قابل سکونت و در شان خانواده ایرانی باشد، از اهداف این وزارت‌خانه است و امیدواریم با اعطای این اراضی بتوانیم در بحث تسهیلات، ساخت، اعطای پروانه، مصالح ضمن تخفیفات لازم را برای این خانواده ها آسان کنیم.

اکبری با تاکید بر لزوم بسترسازی برای تحکیم و مهربانی و عشق به خانواده گفت: ایرانی‌ها در کل جهان به خانواده دوستی و مردم این استان به دیار عشق،‌ محبت و عطوفت زبان زد هستند.

وی هزینه این زمین‌ها را در حداقل‌ترین حالت ۲۰۰ میلیون تومان عنوان کرد و افزود: با وجود کسری بودجه و مشکلات عدیده در این راستا تمامی سختی‌های این مسوولیت را قبول کرده و تمام قد از جوانی جمعیت حمایت می‌کنیم.

وی حمایت از خانواده و جوانی جمعیت را از اصلی‌ترین برنامه‌های اولویت‌دار دولت سیزدهم دانست و اضافه کرد: ساخت ایران قوی و ایران جوان اهمیت بسیاری برای دولت مردمی دارد و از این‌ رو حامی این قانون در کشور است ودر حمایت از خانواده‌ها قد عَلم می‌کند.

دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه بی توجهی به قانون جوانی جمعیت آسیب‌های جبران ناپذیری را به دنبال دارد، افزود: در هر جامعه‌ای اگر هرم سنی جمعیت به سمت پیری میل داشته باشد، شاید ۲۰۰ سال زمان لازم است تا جوانی جمعیت به آن جامعه بازگردد.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/07/10 04:20 ب.ظ | دفعات بازدید: 2539 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot