ARAZKHABAR.IR

۵۷۰ خانوار آذربایجان غربی با طرح جوانی جمعیت صاحب زمین شدند


۵۷۰ خانوار آذربایجان غربی با طرح جوانی جمعیت صاحب زمین شدند  آراز خبر- مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی از اعطای اسناد زمین 570 خانوار آذربایجان‌غربی در طرح جوانی جمعیت  خبر داد.

محسن حمزه لو روز دوشنبه در آیین واگذاری این زمین ها گفت: این استان در طرح قانون جوانی جمعیت فعال بوده و تاکنون برای ۵۷۰ متقاضی تخصیص زمین انجام داده است که بخشی از آن به صورت نمادین در آیین امروز به این خانواده‌ها اهدا شد.

وی افزود: در اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، برای این تعداد متقاضی ۳۰۰ قطعه زمین مسکونی تخصیص یافته است.

وی با تشریح تخصیص این زمین‌ها در استان اضافه کرد: اراضی تخصیص یافته شامل ۲۵۰ قطعه در ارومیه، ۲۰ قطعه در مهاباد، ۲۰ قطعه در خوی و ۱۰ قطعه در چالدران است.

وی با اشاره به خانوارهای واجد شرایط در استان گفت: از متقاضیان واجد شرایط طرح جوانی جمعیت در آذربایجان‌غربی که زمین برای آنها تخصصی یافته؛ ۵۰۰ خانوار در ارومیه، ۴۰ خانوار در مهاباد، ۲۰ خانوار در خوی و ۱۰ خانوار در چالدران هستند.
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه به سبب موقعیت جغرافیایی مشکلات بسیاری در اعطای زمین است، افزود: این استان به سبب موقعیت جغرافیایی مشکلات خاصی در مسکن به سبب کوهستانی بودن و کمبود اراضی ملی دارد اما با این حال جزو استان‌های برتر در اعطای این زمین‌ها به خانوارهای واجد شرایط است.

وی با اشاره به جاماندگان این طرح اضافه کرد: متقاضیان دارای چهار فرزند، برای نام نویسی برای دریافت زمین رایگان به سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن مراجعه کنند تا مراحل اعطا زمین به آنها صورت گیرد.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/07/10 04:10 ب.ظ | دفعات بازدید: 2242 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot