ARAZKHABAR.IR

برگزاري 330 عنوان برنامه شاخص فرهنگی در دانشگاه های استان طي دهه فجر/راه اندازي مركز تخصصي زخم شمال غرب كشور در اروميه در آينده نزديك


برگزاري 330 عنوان برنامه شاخص فرهنگی در دانشگاه های استان طي دهه فجر/راه اندازي مركز تخصصي زخم شمال غرب كشور در اروميه در آينده نزديك رئیس جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی گفت: 330 عنوان برنامه شاخص فرهنگی در دانشگاه های استان به مناسبت بزرگداشت دهه فجر برگزار مي شود.

به گزارش آرازخبر، امین رستم زاده در نشست خبري با اصحاب رسانه با موضوع تشريح برنامه هاي کمیته دانشجویی ستاد بزرگداشت دهه فجر و نیز دستاوردهای این نهاد با اعلام اينكه 330 عنوان برنامه شاخص فرهنگی در دانشگاه های استان به مناسبت بزرگداشت دهه فجر برگزار مي شود، اظهار داشت: از این تعداد 160 عنوان برنامه در مرکز استان، و 22 عنوان در سطح دانشگاههای استان در قالب نشست های بصیرتی، تریبونهای آزاد دانشجویی، کرسی آزاد اندیشی و معرفت افزایی و برگزاری گفتمانهای دانشجویی با هدف تبیین آرا و اندیشه های امام راحل و سردار قاسم سلیمانی در حال برگزاری است.

وي ارائه خدمات آموزشی در هفت مرکز در شهرستانهای خوی، ارومیه و ماکو را از فعالیتهای معاونت آموزشی جهاد انشگاهی استان عنوان كرد و افزود: توسعه فضای آموزشی از 6 هزار به 12 هزار مترمربع، اضافه شدن 25 کلاس آموزشی استاندارد با ظرفیت 500 نفر در هر نوبت آموزشی و افتتاح دپارتمان آموزشی تخصصی زبان انگلیسی ویژه کودکان زیر 7 سال در ارومیه از اقدامات انجام شده در راستاي توسعه فضای آموزشی است.

رستم زاده با بیان اینکه 22 هزار و 660 فراگیر در گروه آموزشی زبان های خارجی و 775 نفردر گروههای پزشکی، هنر، کامپیوتر کشاورزی و منابع طبیعی از خدمات آموزشی بهره مند شدند، يادآور شد: ارائه خدمات آموزشی ضمن خدمت به 21 دستگاه اجرایی و بهره مندی 3 هزار و 750 فراگیر از آموزشهای ضمن خدمت از دیگر خدمات ارائه شده در معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی استان است.

وي با اشاره به راه اندازي مركز آزمون جهاد دانشگاهي استان طي سال گذشته، ادامه داد: امسال دو آزمون استخدامی آتش نشانان استان با شرکت 3 هزار و 82 نفر و ششمین آزمون مکاتبه ای دهیاران استان با شرکت يك هزار و 837 نفر در 4 حوزه انتخابی در استان برگزار شد.

رئیس جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی با اشاره به روند اجراي طرح سرباز مهارت، اعلام كرد: امسال آموزش يك هزار و 21 نفر سرباز در دوره های مهارت هاي عمومی و مهارت های زندگی  و نوآوري و ارزش آفريني اتمام يافته است.
وی با اشاره به فعالیت گروه های پژوهشی شیمی تجزیه ، متابولیتهای ثانویه ، مدیریت کسب و کار و مرکز خدمات تخصصی تجزیه مواد غذایی و شیمیایی در زیرمجموعه معاونت پژوهشی جهاد دانشگاهی استان، افزود: ارائه يك هزار و 50 عنوان خدمت تخصصی، انجام 192 آزمون و آنالیز توسط مرکز خدمات تجزیه مواد، آنالیز باقیمانده سموم در محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی، ارائه راهکار علمی مبتنی بر مطالعات تخصصی جهت کنترل کیفی صنایع، ارائه بیش از 800 آزمون و خدمت تخصصی آزمایشگاهی به 125 شرکت، صنایع و دستگاههای و مراکز علمی و توانمند سازی با بهره گیری از نیروهای متخصص در حوزه های مدیریت وکارآفرینی متناسب با نیاز روزو ارائه خدمات تسهیلگری در مناطق محروم و ارائه مشاوره اقتصادی، حقوقی و کارآفرینی جامعه بخش از اقدامات ارائه شده توسط این معاونت است.

رستم زاده با اشاره به فعالیت 7 مرکز فرهنگی تخصصی معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی استان، اعلام کرد: چاپ و نشر 238 عنوان کتاب تخصصی دانشگاهی ، اجرای بیش از 225 عنوان طرح مطالعاتی و نظرسنجی خویش فرمایی و کارفرمایی و برگزاری 153 اردو در قالب اردوهای طرح ملی ایران مرز پرگهر بخشی از اقدامات این معاونت است.

رئیس جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی با اشاره به اجرای طرح ملی الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی در 3 فاز در استان خاطرنشان كرد: طی فاز اول 21 رشته شغلی شناسای شد که در این راستا 6 هزار و 100 متقاضی اولیه ثبت نام کردند که پس از پالایش 4 هزار و 500 متقاضی اصلی انتخاب شدند.

وي به ارائه 3 هزار و 660 نفر به ساعت مشاوره رایگان و 7 هزار و 58 نفر به ساعت کارگاه های آموزشی و عملی در فاز دوم این طرح اشاره و اضافه كرد: در فاز سوم اجرای این طرح يك هزار و 698 نفر به بازار و بنگاههای بالادستی متصل شده،همچنین 25 تسهیلگر دررسته های مختلف شناسایی، 3 هزار و 638 نفر از خدمات هدایت و مشاوره بهره مند شده و 4 متقاضی مرحله برندسازی و استاندارد سازی را طی کردند.

رییس جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی با اشاره به فعالیت مرکز رشد واحدهای فناور کشاورزی جهاد دانشگاهی استان در قالب 17 شرکت دانش بنیان فعال، تصريح کرد: از ابتدای سال تاکنون 8 شرکت از شرکتهای فعال در مرکز رشد استان براي حضور در بازار خروج موفق داشتند و به مرحله بازدهی و استقلال مالی رسیدند.

وی ادامه داد: طراحی و ساخت مدارهای دیجیتال جهت هوشمند سازی آبیارری مزارع و فضای سبز، کشت گلخانه ای آناناس و موز، تولید گیاهان زینتی، تولید روغن ازونه و چیپس میوه و تولید پودر سوپر جاذب کشاورزی بخشی از فعالیتهای شرکتهای مذکور است.

رستم زاده با اعلام اينكه براساس ارزیابی موسسه علمی کاربردی جهاد دانشگاهی کشور رتبه مرکزاستان از 20 به 7 و رتبه مرکز علمی کاربردی استان از سطح 3 به سطح 2 در بین مراکز علمی کاربردی کشور ارتقا يافته، متذكر شد: هدف مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی تربیت کارآموخته بجای دانش آموخته است و در اين راستا راه اندازي دادگاه مجازي و برگزاري كارگاه آموزشي حضور در محيط واقعي كار از جمله اقدامات صورت گرفته در راستاي تحقق اين هدف مي باشد.

رئیس جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی از راه اندازي مركز تخصصي زخم شمال غرب كشور در اروميه در آينده نزديك خبر داد و اعلام كرد: خريداري دستگاه هاي تخصصي و پيشرفته اين مركز صورت گرفته و پیش بینی می شود در دو هفته آتی تجهیزاتی برای درمانگاه دیابت افزوده شود که مرکز را از بعد درمانی در حوزه ترمیم تخصصی زخم و دیابت به یک مرکز مجهز و پیشرفته تبدیل کند که به مراجعه کنندگان شمالغرب کشور خدمات تخصصی منحصر به فرد ارائه کند.

وي خاطرنشان كرد: در حال حاضر درمانگاه تخصصی دیابت و ترمیم زخم پای دیابتی جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی به عنوان تنها درمانگاه تخصصی در خصوص ترمیم زخم و دیابت در استان ارائه خدمات مي دهد و در اين راستا تاکنون از قطع عضو 280 نفر جلوگیری شده است.تاریخ: 1398/11/14 08:14 ب.ظ | دفعات بازدید: 733 | چاپ