ARAZKHABAR.IR

تامین بودجه جاری کشور از درآمد‌های مالیاتی مدنظر قرار دارد


تامین بودجه جاری کشور از درآمد‌های مالیاتی مدنظر قرار دارد معاون وزیر اقتصاد و دارایی و خزانه‌دار کل کشور گفت:  سیاست راهبردی در نظام جمهوری اسلامی ایران تامین بودجه جاری از درآمدهای مالیاتی بوده و این موضوع به معنای فشار مالی بر مردم عادی نیست البته کسی هم نباید از دادن مالیات فرار کند.

به گزارش آرازخبر، رحمت‌الله اکرمی در جلسه شورای هماهنگی مدیران تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی استان آذربایجان‌غربی با تاکید بر اینکه وظیفه اصلی ما خدمت به مردم می باشد، اظهار داشت: باید در راستای حل مشکلات اقتصادی مردم تلاش شود.

معاون وزیر اقتصاد و دارایی ادامه داد: عمده واحدهای اقتصادی کشور در وزارت امور اقتصادی و دارایی تجمیع شده و این موضوع مسئولیت ما را خطیرتر می کند.

وی با بیان اینکه تجهیز گمرکات از مسائل مهم و اولویت دار بوده و باید این راستا نواقص و کمبودها تامین شود، ادامه داد: در حال حاضر گمرکات در کشور برخلاف کشورهای دیگر به صورت سنتی اداره می شود و ضرورت دارد برای تجهیز گمرکات اعتبارات لازم تخصیص پیدا کند.

اکرمی متذکر شد: سیاست راهبردی در نظام جمهوری اسلامی ایران تامین بودجه جاری از درآمدهای مالیاتی بوده و این موضوع به معنای فشار مالی بر مردم عادی نیست البته کسی هم نباید از دادن مالیات فرار کند و فرار مالیاتی و معوقات مالیاتی با جدیت پیگیری می‌شود.

خزانه‌دار کل کشور در خصوص کاهش اتکا به درآمدهای نفتی، خاطرنشان کرد: ایران در عین حال که از درآمدهای نفتی استفاده کرده و به فروش نفت ادامه می‌دهد اما به دنبال اتخاذ تدابیری برای خارج شدن از درآمد تک محصولی نیز می باشد.

وی با بیان اینکه در سال رونق تولید باید مسائل و مشکلات بخش تولید برطرف گردد و سیستم بانکی است که در این زمینه حرف اول را می زند، تصریح کرد: اقتصاد کشور بانک محور بوده و در این راستا بانک‌ها باید تسهیلات لازم برای ایجاد اشتغال را فراهم کنند در عین حال بانک‌ها با چالش‌ها و مشکلاتی مواجه بوده که این مشکلات نیز باید حل شود.

اکرمی خاطرنشان کرد: در حال حاضر اقبال مردم به بازار سرمایه بیشتر شده و ضرورت دارد بازار فعلی کشور با تثبیت بیشتر باشد و همچنین بازار بورس به سمت سهام‌داران خرد حرکت کرده و این نشانه خوبی است مبنی بر اینکه مردم به جای سرمایه‌گذاری در بازار سکه و ارز به سمت بازار سرمایه تمایل پیدا کرده‌اند  البته در این راستا بحث آموزش اهمیت می یابد.

داود غفارپور، مدیرکل اموراقتصادی و دارایی آذربایجان‌غربی نیز در این جلسه اعلام کرد: طی سال ۹۷، بیش از ۹۹ درصد اسناد خزانه در استان آذربایجان غربی شامل ۸۰۱ میلیارد ریال جذب شد.

وی به اهمیت و نقش سامانه پنجره واحد سرمایه‌گذاری در تسهیل و تسریع فرآیند سرمایه گذاری در استان اشاره کرد و یادآور شد: در حال حاضر سامانه پنجره واحد سرمایه‌گذاری در استان اجرایی و عملیاتی شده‌است.

مدیرکل اموراقتصادی و دارایی آذربایجان‌غربی تصریح کرد: استان آذربایجان‌غربی در فصل بهار و تابستان سال جاری رتبه نخست بهبود فضای کسب و کار را در کشور به خود اختصاص داده است.تاریخ: 1398/08/21 11:46 ق.ظ | دفعات بازدید: 675 | چاپ