ARAZKHABAR.IR

جابجایی بیش از ۱۱ میلیون تن کالا توسط ناوگان عمومی آذربایجان غربی


جابجایی بیش از ۱۱ میلیون تن کالا توسط ناوگان عمومی آذربایجان غربی مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی از جابجایی بیش از ۱۱ میلیون تن کالا توسط ناوگان عمومی آذربایجان غربی در سال جاری خبر داد.

به گزارش آرازخبر، ارسلان شکری اظهار داشت: در 11 ماهه گذشته از سال جاری بیش از 11 میلیون تن کالا توسط ناوگان باری آذربایجان غربی حمل شده که در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته یازده درصد افزایش یافته است. 

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی تصریح کرد: این میزان کالا در قالب بیش از  78 هزار سفر حمل شده است که در مقایسه  با مدت زمان مشابه سال گذشته شاهد افزایش 5 درصدی تعداد سفر نیز هستیم.

وی با تاکید بر افزایش تناژ حمل شده سیمان بعنوان یکی از کالاهای استراتژیک در استان ادامه داد: تناژ حمل سیمان در 10 ماهه سال جاری نزدیک به ۳ میلیون تن بوده است که این مقدار حکایت از افزایش ۴ درصدی در مقایسه با سال قبل دارد.

شکری اضافه کرد : همچنین طی ۱۱ ماه گذشته از سال جاری بالغ بر 177 هزار سفر برای حمل سیمان انجام شده است که این شاخصه نیز در مقایسه با مدت زمان قبل 4 درصد افزایش دارد .

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی در تشریح آمار رانندگان استان اظهار کرپ: تا پایان دی ماه 98 تعداد رانندگان فعال در بخش حمل و نقل کالای استان بیش از سی و سه هزار نفر احصا شده است که نسبت به مدت زمان مشابه حکایت از 5 درصد رشد دارد بطوریکه پنج درصد از کل رانندگان فعال کشور را تشکیل می دهد.

این مقام مسئول یادآور شد: تعداد ناوگان باری فعال در آذربایجان غربی نیز تا پایان دی ماه سالجاری به 16 هزار دستگاه رسیده که این مقدار نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل از افزایش 2 درصدی برخوردار است.

خبر از مينا رحيمي


برچسب ها: راهداری

تاریخ: 1398/12/06 12:35 ب.ظ | دفعات بازدید: 3293 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot