ARAZKHABAR.IR

22 فقره پرونده قصاص نفس در آذربایجان غربی منتج به صلح و سازش شد


22 فقره پرونده قصاص نفس در آذربایجان غربی منتج به صلح و سازش شد رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی گفت: طی 9 ماهه سال98 تعداد22 فقره پرونده قصاص نفس در استان با صلح و سازش خاتمه یافته و اولیاء دم حاضر به گذشت و رضایت شده اند.

به گزارش آرازخبر، علی اکبر گروسی اظهار داشت: با یاری خداوند متعال و تلاش و کوشش همه زحمت کشان دادگستری استان خصوصا روسای حوزه قضایی و اعضای محترم شوراهای حل اختلاف در 9 ماهه سال98 تعداد22 فقره پرونده قصاص نفس با صلح و سازش خاتمه یافته و اولیاء دم حاضر به گذشت و رضایت شده اند.
رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: این آمار در سالهای اخیر در کشور کم نظیر بوده است که خود نشان دهنده تلاش شبانه روزی همکاران خدوم دادگستری استان و نیز ارتقاء فرهنگ عمومی صلح و سازش در جامعه است.
گروسی همچنین آمار خیرکننده ای از استفاده محاکم و دادسراهای استان از نهادهای جدید التاسیس قانون مجازات اسلامی ارائه و ابراز داشت: طی 8 ماهه سال 98 تعداد 14 هزار و 507 مورد از مجازاتهای جایگزین حبس استفاده شده است که 5 هزار و 600 مورد آن حکم جایگزین حبس بوده و مابقی تحت قرارهای دادسرا مورد استفاده قرارگرفته است که نشانگر تسلط و توان قضات استان در مراجعه به قانون و نیز پرونده ها می باشد.
این مقام قضایی ادامه داد: دستگاه قضایی استان در استفاده از پابند الکترونیک هم مطلوب عمل نموده و در 8 ماهه سال 98 تعداد 64 نفر محکوم از این تخفیف و لطف قانونگذار بهره برده اند و بدون اینکه راهی زندان شوند محکومیت خود را تحمل کرده اند که این امر به معنی کاهش هزینه های نگهداری زندانیان، جلوگیری از آلوده تر شدن بعضی محکومین در کنار سابقه دارها، پیشگیری از وقوع جرم به صورت غیرمستقیم و هکذا حمایت قضایی و قانونی از خانواده ها که بی سرپرست نشوند.
رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی در پایان ابراز امیدواری کرد که تا پایان سال هم این آمار روند صعودی داشته باشد تا شاهد قوه قضائیه تمام الکترونیک و متحول در همه ابعاد باشیم.تاریخ: 1398/10/02 11:26 ق.ظ | دفعات بازدید: 591 | چاپ