ARAZKHABAR.IR

رشد بیش از ۴۰ درصدی میزان ترانزیت خروجی کالا از مرزهای آذربایجان غربی


رشد بیش از ۴۰ درصدی میزان ترانزیت خروجی کالا از مرزهای آذربایجان غربی مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت : ترانزیت خروجی کالا از مرزهای استان در هشت ماهه گذشته از سال جاری نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل بالغ بر ۴۰ درصد رشد دارد.

به گزارش آرازخبر، ارسلان شکری اظهار داشت: بیشترین آمار ترانزیت خروجی کالا از طریق پایانه مرزی سرو انجام گرفته است و طبق آمار میزان ترانزیت خروجی ۸ ماهه سال جاری این پایانه مرزی نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد چشمگیر ۲۶۷ درصدی را حکایت دارد.

وی گفت : بعد از پایانه مرزی سرو بیشترین ترانزیت خروجی کالا به ترتیب از طریق پایانه های مرزی پلدشت و تمرچین انجام گرفته است.

این مقام مسئول همچنین در مورد ترانزیت ورودی کالا از پایانه های مرزی استان گفت : در این مدت ترانزیت ورودی کالا از مبادی ورودی و خروجی استان نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته رشد نزدیک به ۳۰ درصدی را حکایت می‌کند که پایانه مرزی تمرچین بیشترین آمار ترانزیت ورودی را به خود اختصاص داده است .

شکری در پایان به تناژ ورودی و خروجی ترانزیت اشاره کرد و اظهار داشت امسال در این مولفه نیز شاهد رشد ۲۹ درصدی در تناژ ترانزیت ورودی کالاو ۱۷ درصدی در تناژ ترانزیت خروجی کالا بوده ایم.

 تاریخ: 1398/09/13 11:32 ق.ظ | دفعات بازدید: 4049 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot