ARAZKHABAR.IR

اجلاس روسای آموزش و پرورش با هدف تبیین اهداف تعلیم و تربیت برگزار می‌شود


اجلاس روسای آموزش و پرورش با هدف تبیین اهداف تعلیم و تربیت برگزار می‌شود آراز خبر- مدیرکل آموزش و پرورش‌آذربایجان‌غربی گفت: سی و هفتمین اجلاس روسای آموزش و پرورش در این استان همزمان با سراسر کشور با هدف تببین سیاست‌های نظام آموزشی و تبیین افق ترسیم شده از امروز /چهارشنبه/ برگزار می‌شود.

آراز خبر- مدیرکل آموزش و پرورش‌آذربایجان‌غربی گفت: سی و هفتمین اجلاس روسای آموزش و پرورش در این استان همزمان با سراسر کشور با هدف تببین سیاست‌های نظام آموزشی و تبیین افق ترسیم شده از امروز /چهارشنبه/ برگزار می‌شود.

علی مطهری در حاشیه آغاز سی و هفتمین اجلاس سراسرس روسای آموزش و پرورش (که به صورت وبینار برگزار می‌شود)  افزود: برای پیشرفت و توسعه و داشتن ایران قوی و تحقق بیانیه گام دوم انقلاب نیازمند معلم تمدن ساز هستیم و شعار این نشست سه روزه محور معلم تمدن ساز، مدرسه اثر بخش و ایران قوی است.

وی با اشاره به حضور مدیران ۲۴ منطقه آموزشی آذربایجان غربی در این اجلاس اظهار کرد: افق‌های ترسیم شده برای آموزش و پرورش در قالب سند تحول و بررسی برنامه‌های تدوین شده برای سال تحصیلی پیش رو از جمله مهمترین رویکردهای برگزاری این اجلاس است.

مطهری با بیان اینکه معلم و دانش آموز ۲ عنصر اساسی در تعلیم و تربیت هستند، ادامه داد: پرورش معلمانی تاثیر گذار و در تراز انقلاب برای تربیت دانش آموزانی نمونه، دانا و آگاه از رسالت‌های مهم این نهاد است.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی با اشاره به اینکه معلم قوی و اثر بخش برای داشتن ایران قوی لازم است، اضافه کرد: معلمان دلسوز و نقش‌آفرین می‌توانند روحیه جهادی و انقلابی را در دانش آموزان نهادینه کنند و نباید از این نقش غفلت کرد.

وی با بیان اینکه مسیر تحول آموزش و پرورش در مدارس توسط معلمان و دانش آموزان رقم می‌خورد، یادآور شد: سعی می شود از ایده‌های صاحب نظران تعلیم و تربیت در پرورش نیروهایی توانمند و انقلابی و اثر بخش در مدارس نهایت استفاده را کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی با اشاره به عدالت آموزشی و جایگاه آن در نظام آموزشی گفت: ارتقای کیفی و کمی آموزش بخصوص فضای آموزشی در این راستا در اولویت مسوولان استانی است و اقدامات مطلوبی با توجه ویژه دولت و پیگیری‌های استاندار آذربایجان غربی در دست اجرا است.

این اجلاس به مدت سه روز همزمان با سراسر کشور به صورت وبینار در ارومیه برگزار می‌شود معاون سوادآموزی وزارت آموزش و پرورش ناظر اجرای این اجلاس است.

مسوولان وزارت آموزش و پرورش به صورت وبیناری با اعضای این اجلاس در شهرستان‌ها ارتباط مستقیم و زنده دارند.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/05/25 10:39 ق.ظ | دفعات بازدید: 2987 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot