ARAZKHABAR.IR

بعد از ۴۲ سال در کشور شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی همچنان جاریست


بعد از ۴۲ سال در کشور شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی همچنان جاریست نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی عنوان کرد استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی که از آغاز انقلاب تاکنون شعار اصلی انقلاب است، نماد این نظام است.

به گزارش آراز خبر به نقل از  اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در آذربایجان غربی؛ حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی روز یکشنبه در آیین نواخته شدن زنگ انقلاب و آغاز جشن‌های پیروزی انقلاب اسلامی در ارومیه افزود: این شعار بعد از ۴۲ سال در کشور همچنان جاریست و هر روز گسترده و مستمر است و امید است شعار استقلال و آزادی و جمهوری اسلامی را تا حد توان و به حدی که وظیفه ماست اجرایی و صیانت کنیم و نسل جدید و آینده باید همت به خرج دهند این شعار را ساری و جاری کنند.

وی بیان کرد: کشور تا پیش از انقلاب، استقلال فرهنگی و سیاسی، اقتصادی و علمی نداشت و وابسته بود و امام با الهام از آیات و روایات، مساله استقلال کشور را مطرح کردند و و طبق این آیات نباید به جز مومنان به افراد دیگر تکیه کرد و مسلمانان باید مستقل و به مومنان تکیه داشته باشند.

امام جمعه ارومیه اضافه کرد: طبق آموزه های دینی نباید به بیگانگان و ظالمان تکیه کرد چرا که قبل انقلاب کل کشور در اختیار بیگانگان بود و به اعتماد آنان حاکمان حکومت می‌کردند.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی بیان کرد: امام مساله استقلال و آزادی را مطرح کردند و فرمودند نباید عبد و بنده دیگران بود و انسان آزاد است و نباید تحت یوغ ستمگران باشد.

وی افزود: قبل انقلاب و مسوولان رده بالا را دیگران تعیین و قانون را دیگران مینوشتند و تصمیم می‌گرفتند امام گفتند ملت باید آزاد بوده و خودشان سرنوشت و نقشه راه خودشان را تعیین کنند.

امام جمعه ارومیه افزود: درکشور ما قبل انقلاب احکام دین پایمال می شد و مورد تهاجم بود و احکام الهی تعطیل شده بود و حلالهای الهی حرام و حرامها حلال شده بود و با پیروزی انقلاب قوانین کشور که متخذ از آیات قرآنی بود تدوین و جاری شد.

وی اظهار کرد: هر وقت دیدیم که برخی افراد از مسیر انقلاب خارج می شوند باید فهمید از بیگانگان تبعیت دارند، چرا که باید از رهبری تبعیت کرد تا مسیر مستقیم انقلاب ادامه یابد و میراث شهدای انقلاب به نسل بعد منتقل شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: به فرموده مقام معظم رهبری، وظیفه آموزش و پرورش، تربیت دانش آموزان به گونه ای است که مد نظر خداوند تبارک و تعالی است.

 

 


برچسب ها:

تاریخ: 1399/11/12 09:15 ق.ظ | دفعات بازدید: 287 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot