ARAZKHABAR.IR

تشییع پیکر پاک شهدای تازه تفحص شده دوران دفاع مقدس در ارومیه


تشییع پیکر پاک شهدای تازه تفحص شده دوران دفاع مقدس در ارومیه آراز خبر- همزمان با سالروز رحلت حضرت محمد(ص) و شهادت امام حسن (ع) پیکر پاک ۲۳ شهید تازه تفحص شده دوران دفاع مقدس در ارومیه تشییع و بار دیگر ارومیه دیار ایثار و رشادت به بوی شهدا عطرآگین شد.

آذربایجان غربی که از روز گذشته چهارشنبه میزبان ۲۳ شهید تازه تفحص شده دوران دفاع مقدس بوده، امروز برای بدرقه باشکوه این شهدا در میدان انقلاب و محل آغازین مراسم تشییع پیکر مطهر شهدای دوران دفاع مقدس گرد آمدند و پیکر پاک این شهدا را بدرقه کردند.

در این آئین پرشور ضمن حضور پیر و جوان، زن و مرد، و کودک و بزرگسال جمع کثیری از خانواده‌های شهدا، جانبازان، آزادگان و ایثارگران نیز حضور داشتند.

همه آمده بودند تا بار دیگر ثابت کنند در خط شهدا هستند، حضور کودکان بر روی دوش پدران و نگاه‌های جذاب آنان به تابوت‌های شهدا دیدنی بود، مادران شهدای چشم انتظار نیز در سیل جمعیت حضور داشتند.

ارومیه با بوی شهدا عطر آگین شد/ تجدید بیعت با آرمان‌های دفاع مقدس

مردم ولایت مدار و شهیدپرور ارومیه که خود برای دفاع از مرز و کیان ایران اسلامی و این انقلاب شهدای زیادی تقدیم کرده‌اند می‌دانند شهدا چه نقش بزرگی در ایجاد امنیت و دفاع از میهن داشته‌اند و امروز آمدند تا ادای دین کنند و زن و مرد، پیر و جوان و کودک همه آمده بودند تا در سالروز رحلت حضرت محمد (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) از شهدا استقبال کنند.

شهدا رفتند تا به ما بیاموزند در پیروی از امام زمان لبیک گویان جان خود بر کف داشته و با خلوص نیت در دفاع از آب و خاک و پشتیبانی از ولایت فقیه باشیم.

روز گذشته نیز آئین تشییع این شهیدان والامقام در مرز کیله، شهرستان سردشت، میرآباد، پیرانشهر و نقده برگزار شد و خیل مشتاقان تجدید میثاق با آرمان‌های شهدا، ساعت‌ها در مسیر برای استقبال از کاروان شهیدان منتظر مانده بودند.

بسیاری از مردم این شهرها و روستاهای در مسیر کاروان با نثار گلاب و دادن نذری، از این شهیدان استقبال می‌کردند.

شب گذشته نیز مراسم شبی با شهدا با حضور پرشور مردم قدرشناس و شهید پرور ارومیه در مصلای امام خمینی (ره) ارومیه برگزار شد و حاضران ساعت‌ها با حضور در این مراسم، در کنار پیکر مطهر شهیدان بر ایستادگی در پای آرمان‌های انقلاب اسلامی و شهدای دفاع مقدس تاکید کردند.

پیکر مطهر این ۲۳ شهید تازه تفحص شده در شمال عراق، روز چهارشنبه از طریق مرز کیله سردشت وارد استان آذربایجان غربی شد.

این شهدا مربوط به عملیات‌های ستون رزمی در محوز بانه- سردشت در سال ۱۳۵۹، تک دشمن در سال ۱۳۶۲ در عملیات نصر ۷ در ارتفاعات دوپازا، تک دشمن در سال ۱۳۶۷ در منطقه دوپازا و همچنین شهدایی از مناطق دارساوین و دربندی خان عراق است و مربوط به لشکرهای ۶۴ ارومیه، لشکر ۲۸ کردستان، سپاه ارومیه، گردان جندالله و سپاه اصفهان هستند.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/06/23 10:08 ق.ظ | دفعات بازدید: 2056 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot