ARAZKHABAR.IR

دستور استاندار آذربایجان غربی برای تعیین تکلیف قرارداد، یارانه و مطالبات اتوبوس داران شهر ارومیه


دستور استاندار آذربایجان غربی برای تعیین تکلیف قرارداد، یارانه و مطالبات اتوبوس داران شهر ارومیه استاندار آذربایجان غربی با اشاره به مشکلات اتوبوس داران شهر ارومیه ضمن دستور تشکیل کارگروه ویژه بررسی اختلافات اتوبوس داران با شهرداری ارومیه، از پرداخت بخشی از مطالبات و یارانه آنها بزودی خبر داد.

 محمدمهدی شهریاری در جلسه بررسی مشکلات اتوبوس داران ارومیه با حضور نماینده مردم ارومیه در مجلس و نمایندگان صنف اتوبوس داران، خواستار تعیین تکلیف سریع قراردادهای اتوبوس داران با شهرداری ارومیه شد.

وی گفت: متاسفانه مدیریت درستی به دلایل مختلف از جمله مشکلات مالی در خصوص اتوبوس داران ارومیه صورت نگرفته است.

استاندار آذربایجان غربی افزود: کوتاهی‌های انجام گرفته و بی توجهی به جایگاه این صنف در حمل و نقل عمومی علاوه بر اینکه فرسودگی این ناوگان را درپی داشته است باعث شده تا اعتماد عمومی به اتوبوس به عنوان یک وسیله مطمئن کمتر شود.

شهریاری ادامه داد: کار گروهی ویژه متشکل از استانداری، شهرداری ارومیه و نمایندگان اتوبوس داران باید هر چه سریعتر تشکیل شود تا مسئله تعیین تکلیف قراردادها را نهایی کنند.

وی پرداخت یارانه ثابت از طرف شهرداری ارومیه به اتوبوس ها را یک ضرورت جدی برای زنده ماندن این صنف دانست و افزود: به مشکلات مالی شهرداری ارومیه واقفیم اما باید این موضوع به طریقی قانونی حل شود.

استاندار آذربایجان غربی تصریح کرد: نمایندگان مجلس نقش مهمی در کمک به این مشکلات اتوبوس داران دارند به نحوی که با کشوری شدن مالیات بر ارزش افزوده می توان اعتبارات بیشتری به این حوزه اختصاص داد.

شهریاری از شهرداری ارومیه نیز خواست ضمن عمل به تعهدات خود هر چه زودتر در خصوص پرداخت بخشی از مطالبات اتوبوس داران اقدام نماید.

وی خاطرنشان کرد: نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی یک ضرورت جدی در ارومیه است اما در صورتی که نهادهای متولی سهم و نقش قانونی خود نسبت به اتوبوس داران را به طور کامل عمل نکنند نمی توان شاهد نوسازی ناوگان بود.


برچسب ها:

تاریخ: 1399/11/18 12:00 ب.ظ | دفعات بازدید: 314 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot