ARAZKHABAR.IR

هشدار سرمازدگی باغات و اراضی در آذربایجان غربی


هشدار سرمازدگی باغات و اراضی در آذربایجان غربی مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان‌غربی با اشاره به هشدار سرمازدگی به باغداران و کشاورزان ‌گفت: با شمالی شدن جریانات هوا و ریزش هوای سرد به منطقه، طی شب‌های شنبه، یکشنبه و دوشنبه دمای کمینه در اغلب نقاط ‌به زیر صفر می‌رسد.

امیرعباس جعفری در گفت‌وگو با خبرنگاران تصریح کرد: در روزهای یاد شده، بارش باران نیز به صورت پراکنده بوده و لازم است مسافران و هم استانی‌ها از اتراق در کنار رودخانه و کوهنوردان از کوهنوردی خوداری کنند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان‌غربی با توصیه به کشاورزان به خاطر سرد شدن هوا بیان کرد: در این راستا ممکن است که به سازه‌های گلخانه‌ها آسیب وارد شده و احتمال شکستن درختان پیش‌بینی می‌شود.

او ادامه داد: بنابراین توصیه می‌شود تا ضمن استحکام نهال‌های تازه کشت شده با نصب قیم برای مقاومت در برابر باد، از محلول‌پاشی و سم پاشی پرهیز شد.

جعفری گفت: همچنین استحکام و ترمیم سقف و سازه‌های گلخانه‌ها، عایق بندی و محافظت از کندوها و نیز استفاده از بادشکن به منظور جلوگیری از شکستگی شاخه و تنه درختان و حتی ریشه کن شدن درخت باید مورد توجه قرار گیرد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان‌غربی اظهار داشت: علاوه بر آن با توجه به باد و سرما در مناطق سردسیر، دامدار‌ی ها باید نسبت به خشک نگهداشتن سطح زمین و مسدود نگهداشتن درب های سالن ها اقدام کرده و سالن‌های مرغداری نسبت به تهویه و کنترل دما در شرایط باد اقدامات لازم را انجام دهند.

او افزود: عدم انجام آبیاری برای جلوگیری از سست شدن ریشه گیاهان به دلیل باد و نیز عدم استقرار ماشین آلات کشاورزی و نهاده‌های کشاورزی بر روی زمین نیز باید مورد توجه هم استانی‌ها باشد.


برچسب ها:

تاریخ: 1400/01/07 07:13 ب.ظ | دفعات بازدید: 272 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot