ARAZKHABAR.IR

ورود بیمارستانهای غیر دانشگاهی به چرخه درمان


ورود بیمارستانهای غیر دانشگاهی به چرخه درمان تقویت رعایت دستورالعمل های بهداشتی، پرهیز از دورهمی ها و نظارت بر اجرای محدودیت ها سه راهکار اصلی مقابله با کرونا در آذربایجان غربی است.

،استاندار آذربایجان غربی در یکصد و دهمین جلسه ستاد مقابله با کرونا با اشاره به روند نگران کننده ابتلا به کرونا در استان گفت: با ادامه این روند باید بیمارستانهای غیر دانشگاهی هم پای کار بیایند.

شهریاری تقویت رعایت دستورالعمل های بهداشتی، پرهیز از دورهمی ها و نظارت جدی بر اجرای محدودیت ها سه راهکار اساسی برای مقابله با کرونا بشمار می رود.

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید سپهبد صیاد شیرازی، از افزایش ابتلا به کرونا در استان خبر داد و گفت: اگر چه بخشی از این افزایش بخاطر عملکرد خوب دانشگاه علوم پزشکی در افزایش نمونه گیری دارد اما کاهش شدید رعایت دستورالعمل ها و افزایش تجمعات خانوادگی و نبود نظارت جدی باعث این وضعیت شده است.

وی ترددهای مرزی و جابجایی های داخل و خارج استان و کاهش استفاده از ماسک را از دیگر عوامل افزایش شیوع کرونا در استان برشمرد.

استاندار آذربایجان غربی با قدردانی از تلاش همه متولیان امر بویژه کادر درمان و پرستاری تصریح کرد: اجرای دقیق محدودیت ها طبق رنگ بندی هر شهر، اطلاع رسانی و آگاهسازی، کنترل ورود و خروج شهرهای نارنجی و قرمز و کنترل بیماران مثبت کرونایی را مورد تاکید قرار داد.

شهریاری با تاکید براینکه  همه دستگاه های متولی باید در انجام وظایف خود جدی باشند افزود : فرمانداران در نظارت بر اجرای محدودیت ها مصمم باشند.


برچسب ها:

تاریخ: 1400/01/22 11:16 ق.ظ | دفعات بازدید: 146 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot