ARAZKHABAR.IR

کرونای انگلیسی به آذربایجان غربی نرسیده است


کرونای انگلیسی به آذربایجان غربی نرسیده است تاکنون موردی از بیماری کرونای انگلیسی در استان مشاهده نشده است.

 رسول انتظار مهدی با هشدار نسبت به افزایش آمار مبتلایان و بستری کرونا در بیمارستان‌های استان، افزود: نبود موردی از ابتلاء به کرونای انگلیسی در استان دلیلی بر نبود این نوع ویروس جهش یافته کرونا در آذربایجان غربی نیست با موارد زیادی در کشور مواجه شدیم و این ویروس در حال گردش است.

وی با تاکید بر مراقبت و رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی عنوان کرد: در حال حاضر ویروس کرونای انگلیسی در کشور در حال گردش است، در خصوص ورود کرونای انگلیسی نگران هستیم، از این رو از همه مردم می‌خواهیم همچنان فاصله اجتماعی، بهداشت فردی را رعایت و استفاده از ماسک را جدی بگیرند.

انتظار مهدی با اشاره به خیز چهارم شیوع ویروس کرونا در استان افزود: از ۱۵ روز گذشته تعداد مراجعین به مراکز درمانی و بیمارستانها افزایش یافته و هم اکنون موارد بیماری روزانه کرونا به ۳۵۰ نفر رسیده که در روزهای آتی باید منتظر افزایش آمار فوتی‌ها نیز باشیم.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: در طول هفته‌های اخیر با کاهش رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در استان رو به رو هستیم که می‌تواند یک زنگ خطر جدی و پیش درآمد بروز موج چهارم کرونا در این استان باشد.

انتظار مهدی ساده انگاری در رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی توسط عموم مردم، برگزاری اجتماعات و شرکت در مراسم شادی و عزا، کم شدن توجه عمومی به استفاده از ماسک و عدم رعایت فاصله فیزیکی با دیگران را از مهمترین عوامل تشدید کننده بیماری عنوان کرد.

وی در خصوص تزریق و اکسن و عوارض ناشی از آن نیز گفت: در مرحله اول به ۴۳۰ نفر از کادر درمان استان واکسن در طول سه روز با موفقیت تزریق شد و تاکنون گزارشی از عوارضی ناشی از این واکسن نداشته ایم امیدواریم بزودی شاهد مرحله دوم واکسیناسیون کرونا در استان باشیم.


برچسب ها:

تاریخ: 1399/12/03 08:10 ق.ظ | دفعات بازدید: 266 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot