ARAZKHABAR.IR

کمپ و سد ارس جزو مناطق نمونه ۵۷ گانه گردشگری کشور است


کمپ و سد ارس جزو مناطق نمونه ۵۷ گانه گردشگری کشور است مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی گفت: : کمپ و سد ارس جزو مناطق نمونه ۵۷ گانه گردشگری کشور می باشد و اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان آذربایجان غربی از هرگونه طرح گردشگری حمایت می کند.

به گزارش آرازخبر، جلیل جباری در نخستین جشنواره فرهنگی_ تفریحی ماهی آراز که با هدف شناساندن ظرفیت‌های طبیعی، تاریخی و گردشگری شهرستان پلدشت برگزار گردید، اظهار داشت: کمپ و سد ارس جزو مناطق نمونه ۵۷ گانه گردشگری کشور می باشد و اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان آذربایجان غربی از هرگونه طرح گردشگری حمایت می کند.

وی با قدردانی از مسئولین شهرستانی بخاطر ایجاد زیرساختهای لازم من جمله روکش آسفالت محور کمپ آراز به وجود تفاهم‌نامه همکاری وزارت نیرو و میراث فرهنگی در راستای ایجاد و احداث مجتمع‌های گردشگری در سواحل سدها اشاره و اضافه کرد: دولت با تسهیلات کم‌بهره و همچنین یارانه از هرگونه سرمایه‌گزاری در بحث گردشگری حمایت می‌کند.

مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان غربی به تداوم اجرای چنین جشنواره های اشاره و تصریح کرد: امید است جشنواره‌های شهرستانی همه ساله در زمان و تاریخ مشخصی اجرا شوند که در صورت تبلیعات محیطی و مجازی یقینا اغلب دفاتر و شرکت‌های خدمات مسافرتی تورهای سفر خود را برای این جشنواره‌ها برنامه‌ریزی می‌کنند.

وی هم چنین  از مدیریت کمپ آراز بجهت پشتیبانی و کمک در اجرای مراسم در محدوده کمپ ، خواستار حمایت دستگاه‌ها و سازمان منطقه‌ آزاد ماکو از سرمایه‌گزار موجود شد.

بر همین اساس حجت الاسلام طالبی امام جمعه شهرستان پلدشت در ابتدای این مراسم ضمن خیرمقدم گویی به تمامی شرکت کنندگان و تشکر از بانیان مراسم به بحث شیلات و تاثیر آن در معیشت مردم منطقه و همچنین توسعه صنایع‌دستی تاکید کرد.

مهران صفری فرماندار پلدشت نیز به اهمیت رودخانه مرزی ارس پرداخته و درخصوص  تاثیر مستقیم آن در توسعه گردشگری، توسعه اشتغال در حوزه صید و صیادی و توسعه کشاورزی از طریق ایجاد سدهای متعدد و اجرای طرح‌های کشاورزی آبیاری تحت فشار مطالبی ارائه کرد.

هم چنین عین الله شریف‌پور نماینده مردم شهرستانهای ماکو ، شوط ، پلدشت و چالدران درمجلس شورای اسلامی در این مراسم ضمن تقدیر از بانیان جشنواره ضمن برشمردن گوشه‌هایی از خدمات انجام شده در شهرستان پیشنهاد داد این جشنواره همه ساله برگزار گردد.تاریخ: 1398/08/12 10:22 ق.ظ | دفعات بازدید: 675 | چاپ