ARAZKHABAR.IR

گرفتار شدن بیش از ۲۰۰ خودرو در برف و کولاک محور اشنویه - ارومیه


گرفتار شدن بیش از ۲۰۰ خودرو در برف و کولاک محور اشنویه - ارومیه رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده اشنویه گفت : با تلاش راهداران و امدادگران هلال احمر اشنویه شب گذشته بیش از ۲۰۰ خودرو در مسیر اشنویه به ارومیه رهاسازی شده و نجات پیدا کردند.

مدرس افزود: این خودروها به دلیل کولاک شدید برف و یخبندان و بیشتر به علت نداشتن زنجیرچرخ از ادامه حرکت بازمانده بودند که با امداد و کمک به موقع نیروهای راهداری از عصر دیروز تاکنون نجات یافتند.

وی اظهار داشت: هم‌اکنون تردد در محورهای اصلی این شهرستان از جمله اشنویه - پیرانشهر، اشنویه - ارومیه و اشنویه - نقده به علت کولاک شدید و یخبندان به کندی و تنها با استفاده از زنجیرچرخ امکان‌پذیر است.

وی اضافه کرد: متاسفانه برخی از رانندگان نیز با وجود داشتن زنجیرچرخ، اقدام به بستن آن در مسیر نمی‌کردند که این موضوع نه تنها برای خودشان بلکه برای دیگر خودروها نیز مشکل ایجاد کرده و علاوه بر گرفتار شدن در برف موجب ایجاد ترافیک در جاده‌ها نیز شده است.

مدرس با بیان اینکه با وجود تداوم بارش برف، تمامی محورهای مواصلاتی این شهرستان باز و تردد در آنها جریان دارد ادامه داد: با توجه به تداوم بارش‌ها رانندگان باید از تردد غیرضروری در جاده‌ها به ویژه محورهای کوهستانی اجتناب کنند و خودروهای خود را به امکانات زمستانی تجهیز کنند.

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اشنویه افزود: مسافران و رانندگان با مدیریت زمان و برنامه‌ریزی مناسب از سفرهای غیرضروری در مسیرهای کوهستانی و روستایی این شهرستان بپرهیزند.

وی اضافه کرد: هم‌اکنون ماموران راهداری این شهرستان در همه جاده‌های اصلی این شهرستان حضور دارند و در حال برف‌روبی و نمک‌پاشی و کمک به خودروهای گرفتار شده هستند.

 


برچسب ها:

تاریخ: 1399/10/30 08:37 ق.ظ | دفعات بازدید: 176 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot