ARAZKHABAR.IR

۸۲۰ میلیارد تومان فرار مالیاتی در آذربایجان‌غربی شناسایی شد


۸۲۰ میلیارد تومان فرار مالیاتی در آذربایجان‌غربی شناسایی شد آراز خبر-  مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌غربی گفت: ۸۲۰ میلیارد تومان فرار مالیاتی با تلاش کارکنان این اداره در استان شناسایی شده که در مرحله وصول آن هستیم.

جعفر پورمختار  افزود: در راستای شناسایی این پرونده، همکاری نزدیکی با نهادهای امنیتی، نظارتی و اطلاعاتی استان داشته‌ایم و این روند در پرونده‌های مشابه دیگر ادامه‌دار است.

وی اضافه کرد: این پرونده در خصوص خرید و فروش آهن آلات گرازه برای یکی از شرکت‌های بزرگ بوده و در این باره چندین شرکت صوری شکل گرفته بود.

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی در تشریح جزئیات پرونده اظهار کرد: پس از بررسی دقیق در این پرونده متوجه شدیم که این خرید و فروش‌ها از طریق واسطه‌های متعدد صورت می‌گرفت و در نهایت به شرکت‌های معتبر می‌فروختند تا از ۹ درصدهای مالیاتی فرار کنند.

پورمختار ادامه داد: مدیران صوری این شرکت افرادی بودند که اطلاعات لازم در خصوص این فرار مالیاتی و نوع خرید و فروش نداشتند و گاها افراد معتادی بودند که به حقوق دریافتی خود فکر کرده و از عاقبت کار خود خبر نداشتند.

وی درخصوص دیگر فرارهای مالیاتی صورت گرفته در آذربایجان‌غربی گفت: گزارش‌های متعددی مبنی بر مطالبه پول نقد، سکه، دلار و شیوه کارت به کارت برای پرداخت وجه کالا و خدمات توسط برخی از صنوف به دست ما رسیده که در این زمینه از مردم درخواست می شود در صورت مواجهه با هر یک از این موارد، مراتب را از طریق سامانه تلفن گویای ۱۵۲۶ یا مراجعه به درگاه ملی مالیاتی به آدرس www.intamedia.ir و انتخاب لینک سوت زنی و یا ارسال مکاتبه به اطلاع سازمان امور مالیاتی برسانند.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/06/06 06:49 ق.ظ | دفعات بازدید: 2327 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot