ARAZKHABAR.IR

آغاز برداشت انواع لوبیا از مزارع آذربایجان غربی


آغاز برداشت انواع لوبیا از مزارع آذربایجان غربی امسال بیش از ۳ هزار تن انواع لوبیا از مزارع آذربایجان غربی برداشت می شود

گروه خبر:به گزارش آراز خبر،سرپرست معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی با بیان اینکه لوبیا از ویتامین‌ها، مواد معدنی و ارزش غذایی بالایی برخوردار است و به تقویت سیستم ایمنی کمک می کند، افزود: پیش بینی می شود از هر هکتار از اراضی زیر کشت این محصول، افزون بر ۲ تن انواع لوبیا برداشت شود.

جعفر وحدت با بیان اینکه از سال گذشته کشت مکانیزه این محصول نیز در سطح استان آغاز شده است، بیان کرد: بر اساس برآوردهای انجام شده، در مجموع امسال بیش از ۳ هزار تن انواع لوبیا از مزارع استان برداشت می شود که با توجه به تنش آبی و خشکسالی و تغییر شرایط اقلیمی امسال ، امکان کاهش عملکرد تولید محصول در استان وجود دارد.

وی ادامه داد: لوبیا سبز، سفید، قرمز ، چیتی و چشم بلبلی از جمله ارقام لوبیاهای کشت شده در سطح استان هستند.

وحدت خاطر نشان کرد: این محصول به صورت بهاره، از اوایل اردیبهشت ماه کشت آن شروع شده و از اواخر تیر و اوایل مرداد ماه نیز برداشت آن با توجه به رقم لوبیای کشت شده آغاز می شود.

سرپرست معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان شهرستان های اشنویه، چالدران ، شاهین دژ، خوی، نقده، ارومیه را از عمده شهرستان‌های زیر کشت این محصول عنوان کرد.


برچسب ها:

تاریخ: 1401/05/02 12:34 ب.ظ | دفعات بازدید: 6011 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot