ARAZKHABAR.IR
1400/06/31 20:43

شاه میگو، مروارید ارس در خطر انقراض

رودخانه مرزی ارس مهمترین و پرآب ترین رودخانه شمال غرب کشوراست که خط مرزی جمهوری اسلامی ایران با کشورهای ارمنستان و جمهوری آذربایجان را در مناطق شمالی استان های آذربایجان غربی، شرقی و اردبیل تشکیل می دهد. این رودخانه از ارتفاعات آرارات و تالاب_های »مین گول« در خاک ترکیه سرچشمه می گیرد وسپس با گذر از خاک ارمنستان جمهوری آذربایجان و ایران بر مقدار آب‌های آن افزوده می شود.
1400/06/18 21:58

دانشگاهها حضوری می شود یا نه

این روزها خبرهای ضد و نقیضی در خصوص بازگشایی حضوری دانشگاه‌ها یا ادامه پیدا کردن روند آموزش‌های مجازی در میان حرف‌های مسئولان وزارت علوم و بهداشت وجود دارد که نشان می‌دهد آن‌ها تصمیم مناسبی در این زمینه اتخاذ نکرده اند و در واقع این خبرهای ضد و نقیض، جامعه دانشگاهی را بر سر دو راهی بازگشایی حضوری یا ادامه یافتن آموزش‌های مجازی قرار داده است.
1399/03/03 09:03

وحدت اقوام

آراز آذربایجان بعنوان "نماد و سمبل و ویترین" تفکرو اهداف مان در معرض رصد و قضاوت خواننده های عزیز قراردارد. اراز آذربایجان تنها روزنامه استان آذربایجان غربی است که به سه زبان فاخر فارسی، ترکی آذربایجانی و کردی انتشار می یابد.
1399/02/18 15:46

گفتمان سازی و تفاهم، راهکار فرهنگ سازی مالیاتی

ندا عبدی شاید برای اغلب متولدان دهه های پنجاه و شصت، قدم زدن مفتخرانه داروغه بی رحم ناتینگهام و تکرار جملات شعرگونه او که می گفت: «مالیات جمع می کنم، بهر پرنس جان می کنم/ از شما جمع می کنم/ شکم پرنس پر می کنم» اولین و البته غیراصولی ترین آشنایی با مقوله مالیات بود.
1399/02/12 15:35

ماهیان در خاک و خاکیان در ماه

نویسنده: بهرنگ منتخبی تور صیاد بار دیگر به دریا افتاد و او این بار امیدوار به صیدی فراوان، از همان آغاز سرود پیروزی را سر داد. از آنجا که بشارت پیروزی به دوستان ماهیگیرش داده بود، راهی جز شکار شاه ماهی ها  و مروارید غلتان دریا نداشت.
1398/11/04 15:15

رژه قدم و قلم در امنیت مرزها

بهرنگ منتخبی  انگشتان خود را از هم باز کنید و نگاهی به کف دستان بیندازید. به دنبال فال بینی و جای پینه در دستان نیستم. آنچه که شما می بینید واحد کوچکی از اندازه گیری مساحت به نام وجب است که گاهی ارزشی وصف ناپذیر می یابد.
1398/08/14 15:25

امنیت جامعه با رژه رسانه

نویسنده: بهرنگ منتخبی صدای طبلها که به صدا در آمد لشگر دشمن برخود لرزید. یکی از فرماندهان بیرق به دست پیش تاخت و با رجزی غرا اتمام حجت کرد. دشمن اکنون در بهبوهه ترس و تردید قرارگرفته بود. بدون کمترین تلفات و بدون حتی پرتاب یک تیر به نظر می رسید کار نیروهای مقابل تمام است. 
اخبار تصویری dot
ویدئو dot
پربازدید ترین ها dot
پرتفسیرترین ها dot