ARAZKHABAR.IR
1401/10/28 22:36

تقلب و لو رفتن سوالات امتحاني به دور از عدالت آموزشي است

دوران تحصيل در دبیرستان به عنوان یک دوره حیاتی در زندگی برای رشد اخلاقی و اجتماعي افراد مطرح شده است. چرا كه نوجوان به اقتضاي سن و تعامل بيشتر با دوستان خود درگير تازه‌هايي ازكنش‌هاي كرداري و رفتاري در دو سطح فردي و اجتماعي می‌شود و بنيان‌هاي اخلاقي پايه‌گذاري می‌شود كه براي فخريت بستر فرهنگي جامعه نيز مفيد خواهد بود. اما امكان دارد رفتارهايي در بين دانش‌آموزان نيز شكل بگيرد كه با آسيب‌هايي همراه باشد از جمله تقلب، قلدري و

1401/10/24 21:50

جامعه به دیدار جوانان ناامید عاصی معتاد شده است

تمام واکنش‌های عصیانگرایانه افراد در جامعه جرم تلقی نمی‌شوند، اما رفتارهایی که خلاف مقررات و قوانین کشور باشند به‌نوعی جرم هستند.

1401/10/20 15:48

ضرورت جرم‌انگاري براي اجاره‌گيرنده كارت بازرگاني

اين روزها، بحث‌هاي حقوقي در كارهاي تجاري، حرف اول را مي‌زند؛ نداشتن يا كافي نبودن اطلاعات حقوقي، گاهي به ضررهاي مالي هنگفتي منتهي مي‌شود كه شايد جبرانش در برخي مواقع، سخت و طاقت‌فرسا باشد. استفاده از ظرفيت‌هاي حقوقي يك وكيل خبره در اين ميان مي‌تواند، جلوي بسياري از گرفتارهاي بعدي را بگيرد

1401/09/27 17:08

کودکان کار مدرن حکایتی تلخ از کودک‌آزاری

وقتی از واژه‌ی کودک کار استفاده می‌شود، ناخودآگاه تصویری از کودکانی که در فضاهایی مثل خیابان و چهارراه‌ها کار می‌کنند به ذهن متبادر می‌شود. اما با گسترش فضای مجازی و محیط دیجیتال و پیشرفت تکنولوژی در زندگی عادی انسان‌ها، شاهد کودکان کاری هستیم که با ظاهری آراسته و در خانه‌هایی لوکس زندگی می‌کنند و والدین آن‌ها به خاطر شهرت و در بسیاری از موارد برای کسب درآمد از کودکان خود در فضای مجازی سوء‌استفاده می‌کنند
1401/09/01 07:21

سواد رسانه ای عاملی برای تخریب تهاجم فرهنگی

اهمیت آموزش سواد رسانه ای در میان تمامی اقشار جامعه تا جایی است که باعث می شود افراد، با هویت صحیح وارد فضای مجازی شوند.
1401/08/14 11:14

جوانان معترض را دریابیم

امروز پنجاهمین روز اعتراضات و اغتشاشات در کشورمان هست که به بهانه ی مرگ مهسا امینی در اکثر شهرهای کشور صورت پذیرفته است، متاسفانه طی مدت یاد شده گفتمانی که بتواند به خواست آنها توجهی نماید و حداقل مرز اعتراض و اغتشاش را تفکیک نماید نه تنها مشاهده نشد بلکه در پاره ای موارد تقریبا همه تریبون داران نظام عقبه ی آنها را به دشمنان خارجی وصل کردند.
1401/07/27 23:56

نقش رسانه‌های داخلی در اعتراضات: نظاره‌گر و نه راوی

بدون اغراق می‌شود گفت که به جز چند روزنامه مستقل ، رسانه‌های رسمی ایران در اطلاع رسانی از اعتراضات اخیر کشور، نقش مورد نظر را ایفا نکرده اند. یادداشت اخیر تحلیلی بر این وضعیت است:
1401/07/06 23:10

پیروزی یا عقب نشینی نظام

مردم مطالبه زیادی ندارند؛ آنها فقط یک زندگی عادی می خواهند، آن هم نه زندگی عادی در حد کشورهای اسکاندیناوی و کانادا و استرالیا که به یک زندگی معمولی و انسانی در حد کشورهایی مانند ترکیه و هند و مالزی و ویتنام و … قانع اند؛ مطالبه زیادی است؟! یا تأمین اش سخت و ناممکن است؟!
1401/04/28 16:35

کابوس مرگ کامل دریاچه ارومیه؛ کسی به فکر هست

دریاچه ارومیه به عنوان بزرگترین ترین دریاچه داخلی و دومین دریاچه شور جهان یکی از موهبت های خدادادی ایران است. متاسفانه در دهه های اخير بر اثر عوامل متعدد داخلی و خارجی این نعمت در حال تبدیل شدن به نغمت و بحران زیست محیطی و محیط زیستی برای کلیت منطقه می باشد.
1401/04/19 15:25

نمایش خشونت عریان به بهانه قربانی در شبکه‌های اجتماعی

این روزها به بهانه عید مبارک قربان شاهد نمایش خشونت عریان در شبکه‌های اجتماعی و انتشار ذبح انواع و اقسام حیوانات حلال‌گوشت به شکل کاملا عیان و عریان بدون در نظر گرفتن اثرات بسیار منفی نمایش این اقدام بر روح و روان کودکان، نوجوانان و جوانان و حتی برخی بزرگسالان با بیماری‌های قلبی و روحی و.. هستیم

پربازدید ترین ها dot
پرتفسیرترین ها dot