ARAZKHABAR.IR

آیین بزرگداشت استاد یدالله امینی (مفتون)در ارومیه برگزار شد


آیین بزرگداشت استاد یدالله امینی (مفتون)در ارومیه برگزار شد آئین بزرگداشت استاد یدالله امینی از شاعران به نام آذربایجان غربی متخلص به مفتون در ارومیه برگزار شد.

گروه خبر:به گزارش آراز خبر،این مراسم در خانه مطبوعات استان و با حضور جمعی از دوستداران شعر و ادب کشورمان برگزار شد و در آن تعدادی از استادان دانشگاه، ادیبان و شاعران آذربایجان غربی در خصوص زندگینامه، آثار و دلایل اهمیت اشعار استاد یدالله امینی مطالبی بیان کردند.

معرفی کتابهای این شاعر شناخته شده ملی و ارائه بخشی از اشعار یدالله مفتون امینی از دیگر بخش های این آئین فرهنگی بود.

آقای نوروزی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی نیز در این مراسم در سخنان کوتاهی گفت باید با برپایی چنین مراسم نکوداشتی مفاخر و گذشته فاخر فرهنگی استان و کشور را به جوانان و نوجوانان معرفی کنیم تا با داشته های فرهنگی و هنری خود بیش از پیش آشنا شوند و در این مسیر با کمبودی مواجه نشوند.

استاد یدالله امینی در سال 1305 در قریه هولاسو شاهین دژ به دنیا آمد و پس از گذراندن دوره دبستان و دبرستان در تبریز به تهران رفته و در رشته حقوق قضایی دانشگاه تهران فارغ التحصیل شد.

یدالله مفتون امینی در قالب‌های مختلف از جمله سپید، نیمایی، غزل، مثنوی، قصیده، چهارپاره و ترجیع‌بند شعر گفته و در شعرهایش، به حافظ، مولانا و شهریار، نگاه ویژه داشته است.

دریاچه، کولاک، قصل پنهان و چندین کتاب در زمینه شعر سپید از آثار این شاعر بزرگ آذربایجان غربی است که در حال حاضر در تهران زندگی می کند.


برچسب ها:

تاریخ: 1401/08/24 10:26 ق.ظ | دفعات بازدید: 2513 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot