ARAZKHABAR.IR

اعضای بدن نوجوان ۱۸ ساله در ارومیه‌ به ۴ نفر جان دوباره بخشید


اعضای بدن نوجوان ۱۸ ساله در ارومیه‌ به ۴ نفر جان دوباره بخشید معاون درمان دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی گفت: با رضایت خانواده جوان ۱۸ ساله ارومیه‌ای که دچار مرگ مغزی‌ شده بود، اعضای بدنش به چهار نفر پیوند زده شد.

گروه خبر:به گزارش آراز خبر،ناصر مسعودی چهارشنبه شب افزود: اعضای بدن «زهرا عیدی» که به علت تصادف دچار مرگ مغزی شده بود، با رضایت خانواده‌اش اهدا شد.

وی اضافه کرد: عملیات اهدای عضو این دختر جوان در بیمارستان امام خمینی (ره) ارومیه انجام شد که طی آن، ۲ کلیه او به ۲ بیمار که در صف دریافت کلیه قرار داشتند، پیوند زده شد.

مسعودی ادامه داد: کبد و قلب این فرد نیز با استفاده از بالگرد برای اهدا به بیمارستان تبریز ارسال شد تا در آن شهر به دو بیمار نیازمند عضو پیوند زده شود.

اعضای قابل اهدای فرد مرگ مغزی شامل قلب، ریه‌ها، کبد، روده، کلیه‌ها، لوزالمعده، پانکراس و برخی بافت‌های بدن از جمله پوست، تاندون، غضروف، استخوان، مغز استخوان، دریچه قلب و قرنیه است.

هم اینک ۲۵ هزار نفر از بیماران در کشور در صف دریافت عضو قرار دارند و این در حالی است که تنها ۸۰۰ نفر در سال اهدای عضو می‌کنند.


برچسب ها:

تاریخ: 1401/05/13 04:21 ب.ظ | دفعات بازدید: 6384 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot