ARAZKHABAR.IR

ساخت و سازهای غیر مجاز و شرکت های تعاون زمین از مهمترین مشکلات شهر ارومیه هستند


ساخت و سازهای غیر مجاز و شرکت های تعاون زمین از مهمترین مشکلات شهر ارومیه هستند مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت:ساخت و سازهای غیر مجاز و شرکت های تعاون زمین از مهمترین مشکلات شهر ارومیه هستند

محسن حمزه‌لو در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه ساخت و ساز های غیر مجاز در نقاط حاشیه ای شهرو شرکت های تعاون زمین در شهر ارومیه از مهمترین مشکلات شهر هستند گفت در طرح افق جامع شهر ارومیه جمعیت بالای یک میلییون برای شهر پیش بینی شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی  اظهار کرد، اجرای طرح کریدور بزرگراهی غرب کشور را بزرگترین پروژه راه سازی استان عنوان کرد و گفت، 580 کیلومتر از این طرح در آذربایجان غربی قرار دارد که در سه سال گذشته 200 کیلومتر آن با صرف 2 هزار میلیارد تومان به بهره برداری رسیده است.

وی با اشاره به اینکه کریدور بزرگراهی غرب کشور پایانه مرزی بازرگان را در مسیر یک هزار و 500 کیلومتری به بندر امام خمینی در جنوب کشور متصل می کند خاطرنشان کرد در حال حاضر 130 کیلومتر دیگر از این کریدور در آذربایجان غربی در دست اجراست .

آقای حمزه لو تعهدات امسال اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی در حوزه راه سازی را 202 کیلومتر عنوان کرد و گفت تا کنون یکصد کیلومتر از این راه ها به بهره برداری رسیده است و مصمم هستیم باقی تعهدات امسال را تا دهه فجر به بهره برداری برسانیم.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی در خصوص اجرای طرح نهضت ملی مسکن نیز به خبرنگاران گزارش داد و گفت؛ پس از چند نوبت فراخوان 160 هزار متقاضی برای ظرفیت 180 هزار نفری آذربایجان غربی ثبت نام کردند که 32 هزار نفر واجد شرایط بودند و از آنها تنها 8 هزار نفر پیش پرداخت اولیه را پرداخت کرده اند.

 


برچسب ها:

تاریخ: 1401/09/05 04:48 ب.ظ | دفعات بازدید: 6101 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot