ARAZKHABAR.IR

عملکرد برخی مسئولان زمینه‌ساز نارضایتی مردم شده‌ است


عملکرد برخی مسئولان زمینه‌ساز نارضایتی مردم شده‌ است

ماینده مردم تکاب و شاهین‌دژ در مجلس شورای اسلامی گفت: برای به دست آمدن امنیت پایدار، رفع برخی تبعیض‌ها و خدمت واقعی به مردم لازم است و امروزه برخی مواردی که در خیابان‌ها مشاهده شد به سبب عملکرد مسئولان بود چون به وظیفه قانونی و شرعی خود عمل نکرده و همین خود سبب نارضایتی مردم شده است.


گروه خبر:حسن همتی ، با اشاره به اینکه مسئله امنیت همانند روز است و تا زمانی که شب پدیدار نشود، روز معنی ندارد اظهار داشت: بر این اساس معنای روشنایی در تاریکی به دست می‌آید و از سوی دیگر امنیت و سلامت دو عنصر اصلی جوامع و زندگانی است و تا زمانی که دچار مشکل نشویم قدر آن را نمی‌دانیم.
وی تصریح کرد: هم‌اکنون مردم جامعه فعالیت‌های روزانه خود را به صورت طبیعی انجام می‌دهند و گمان می‌کنند که این امنیت اتفاقی بوده و همه جای دنیا اینچنین است در حالی که اینگونه نیست و اغتشاشات اخیر به خوبی نشان داد که امنیت اتفاقی نبوده و نبود امنیت می‌تواند سیستم اقتصادی و تجاری جامعه را فلج کند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و نماینده مردم تکاب و شاهین‌دژ در مجلس شورای اسلامی گفت: در حالت اقتصاد خرد، درآمد مغازه‌داران از آن مغازه به دست می‌آید اما تا زمانی که کسب و کارش با توصیه و فشار اشرار تعطیل نشود، متوجه نمی‌شود که این درآمد از کجا به دست می‌آمد.
وی با اشاره به اینکه نخستین مسئله‌ای که در ایران و جهان حائز اهمیت بوده حفظ و تقویت امنیت است افزود: بی‌تردید اگر امنیت نباشد، سرمایه‌گذاری، اقتصاد و ارتباطات و مراودات خارجی بی‌معنی است و بنابراین امروز همه داشته‌های کشورمان در سایه امنیت به دست آمده است.
همتی در ادامه با اشاره به اینکه آذربایجان‌غربی رنگین‌کمان اقوام، ادیان، مذاهب و زبان‌های مختلف است اظهار داشت: در این استان آشوری، مسیحی، زرتشتی، مسلمانان شیعه و سنی وجود دارد و نخستین عاملی که می‌تواند به حفظ و تقویت این امنیت کمک کند، ایجاد، حفظ و تقویت وحدت است.
وی افزود: بر این اساس تنها می‌توان با ایجاد تقویت وحدت به اهداف خود رسید وگرنه اگر هر کسی ساز خود را بنوازد، تفرقه ایجاد شده و شرایطی همانند افغانستان، عراق و سوریه به دست می‌آید. عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و نماینده مردم تکاب و شاهین‌دژ در مجلس شورای اسلامی گفت: همچنین برای به دست آمدن امنیت پایدار، رفع برخی تبعیض‌ها و خدمت واقعی به مردم لازم است و امروزه برخی مواردی که در خیابان‌ها مشاهده شد به سبب عملکرد مسئولان بود چون به وظیفه قانونی و شرعی خود عمل نکرده و همین خود سبب نارضایتی مردم شده است.
وی تصریح کرد: بی‌تردید زمانی که نارضایتی مردم توام با اغتشاش باشد، امنیت جامعه را تهدید می‌کند و بنابراین یکی از موارد حفظ تقویت امنیت این است که مسئولان اجرایی و نمایندگان مجلس و قوای سه‌گانه باید به موارد شرعی، قانونی و ملی خود به درستی عمل کنند.
همتی با اشاره به اینکه امروز شرایط کشورمان همانند کشورهای پیرامونی همانند کویت و قطر نیست گفت: ایران شرایط خاصی در منطقه دارد و تمام پیرامون کشورمان، آمریکا و اسرائیل یا عوامل آنها به صورت مستقیم و غیرمستقیم مستقر هستند.
وی اظهار داشت: در این شرایط، تنها انجام وظیفه مسئولان پاسخ‌گو نیست و باید جهادی‌تر و انقلابی‌تر عمل کرد یعنی اگر تا دیروز به مدت هشت ساعت کار می‌کردیم هم‌اکنون باید آن را به ۱۰ تا ۱۲ ساعت افزایش دهیم که مشکلات کنونی کشورمان با این تلاش‌ها و زحمات جبران شود در غیر این صورت جبران نمی‌شود.به گزارش آراز خبربه نقل از آراز آذربایجان،عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و نماینده مردم تکاب و شاهین‌دژ در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به نقش عوامل فرامنطقه‌ای و هوادار احزاب منحله‌ شمال عراق در ایجاد ناامنی در کشور افزود: آنها تمامی تلاش خود را با کمک عواملی مانند اینترنشنال و آمریکا و اسرائیل انجام دادند که امنیت کشورمان را به ویژه در مناطق مرزی و آذربایجان‌غربی به خطر اندازند و در این راستا این استان از شرایط خاص‌تری برخوردار است چون چند قومیتی بوده و دارای مناطق صعب‌العبور و خطرناک گسترده‌ای است و بنابراین تلاش عناصر ضدانقلاب، خدشه‌دار کردن امنیت در جامعه بوده است. همتی با تأکید بر مؤلفه تبعیت از ولایت‌فقیه برای داشتن امنیت پایدار بیان کرد: هم‌اکنون بسیاری از کشورهای اسلامی فاقد رهبر هستند و بنابراین نخستین عامل حفظ امنیت، تقویت کشور و نیز حفظ اتحاد، موضوع رهبری و پیروی از دستورات و فرمایشات رهبری است.


برچسب ها:

تاریخ: 1401/10/19 03:20 ب.ظ | دفعات بازدید: 840 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot