ARAZKHABAR.IR

پیش بینی برداشت ۱۳۶ هزار تن انگور در آذربایجان غربی


پیش بینی برداشت ۱۳۶ هزار تن انگور در آذربایجان غربی مدیر جهاد کشاورزی ارومیه افزود: پیش بینی می شود امسال از سطح ۱۱ هزار و ۳۲۷ هکتار موکاری، ۱۳۶ هزار تن انواع انگور برداشت شود.

گروه خبر:به گزارش آراز خبر،پرویز امجدی گفت: شهرستان ارومیه با سطح زیرکشت ۱۱ هزار و ۳۲۷ هکتار، رتبه اول استان را از نظر سطح زیرکشت دارد که با برنامه ریزی می‌توان عملکرد این محصول را در منطقه افزایش داد.

وی با اشاره به پرداخت یارانه نهال به انگورکاران افزود: در سال جاری از محل اعتبارات یارانه نهال ۳۶ میلیون ریال یارانه نهال انگور و و از محل اعتباران فنی ۱۲۰۰ میلیون ریال یارانه اجرای طرح فراز به بهره برداران پرداخت شده است.

وی افزود: از دیگر اقدامات صورت گرفته می‌توتن به اجرای طرح سایبان باغات به مساحت ۵۵۰۰ مترمربع در روستای بالو اعتبار ۶۰۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات دریاچه ارومیه طرح بهکاشت و تامین کود و نهاده‌های یارانه دار اشاره نمود.

امجدی در ادامه بیان کرد: عمده باغات انگور این شهرستان در منطقه زینالو به مساحت تقریبی ۳ هزار هکتار است که به لحاظ کیفیت جز باغات ممتاز و قطب تولید این محصول در شهرستان محسوب می‌شود و کار برداشت تا اواخر مهر ماه ادامه دارد.

مدیر جهاد کشاورزی ارومیه با اعلام متوسط عملکرد ۱۵ تن در هکتاری انگور در ارومیه تصریح کرد: علاوه بر خشکسالی‌های اخیر و کمبود منابع آبی، خسارت ناشی از سرمازدگی در سال جاری سبب کاهش تولید و افت عملکرد شده است.

وی افزود: ارقام بی‌دانه سفید و قرمز، عسگری، حسینی، لعل بی‌دانه و رقم جدید ترکمن ۴ عمده ارقام کشته شده در این شهرستان است.


برچسب ها:

تاریخ: 1401/06/28 07:21 ق.ظ | دفعات بازدید: 1808 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot